Żółty talerz

O nas » Realizowane projekty » Żółty talerz

Program „ŻÓŁTY TALERZ”- projekt „Sojusz-Pełny talerz”

Zespół Szkolno –Przedszkolny nr 4 uczestniczy w programie wsparcia systemu żywienia dzieci w Polsce pt. ŻÓŁTY TALERZ.

Żółty Talerz" to wspólny program uruchomiony przez Kulczyk Foundation jako sojusz z pięcioma polskimi organizacjami pomocowymi. Celem programu jest dofinansowanie dożywiania dzieci przez zapewnienie zdrowego, pełnowartościowego posiłku oraz aktywizacja  społeczności lokalnych wokół stołówek.„Żółty talerz” to nie tylko program dożywiania, ale też i kształcenia, wyrabiania właściwych nawyków żywieniowych.

Nasi partnerzy w realizacji projektu:

- Stowarzyszenie „Razem na Szybiku”- organizacja warsztatów w zakresie prawidłowego odżywiania i wykorzystanie pozyskanych artykułów spożywczych w dożywianiu dzieci

- Firma POL-EKO Aparatura- zapewnienie bezpłatnego przewozu artykułów żywnościowych z Banku Żywności do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4

-Rada Rodziców- pomoc w przygotowaniu różnego rodzaju poczęstunku dla dzieci.