Zimowisko 2018

Galeria » Szkoła » 2017/2018 » Luty » Zimowisko 2018

Półkolonie zimowe w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 4 w Wodzisłwiu Śląskim

We współpracy z Urzędem Miasta w Wodzisławiu Śląskim w dniach 29.01.2018 r. – 02.02.2018 r. zorganizowaliśmy półkolonie zimowe dla uczniów naszej szkoły. Zajęcia odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.30 do 12.30. W czasie zimowego wypoczynku realizowaliśmy program z zakresu profilaktyki uzależnień pt. „Szlachetne zdrowie”. Tematy zajęć obejmowały: integrację grupy, kontrakt grupowy,  świat wartości- wartości materialne i niematerialne, podstawowe zasady ochrony zdrowia, profilaktykę uzależnień-alkohol i nikotyna, uzależnieniom i nałogom mówimy „Nie”, asertywność. Dzięki zajęciom uczestnicy wzbogacili swoją wiedzę na temat skutków zdrowotnych uzależnień oraz rozwinęli umiejętności asertywnych zachowań.

Program zimowego wypoczynku był różnorodny i obejmował wyjazdy poza teren placówki:  na basen NAUTCA w Gorzycach, do kręgielni w hotelu Amadeus w Wodzisławiu Śl., do kina Cinema City w Rybniku na bajkę w 3D pt. „Fernando”. Niewątpliwą atrakcją był wyjazd do FlyPark w Radlinie, gdzie uczniowie świetnie bawili się skacząc na trampolinach, wspinając się na ściankach oraz pokonując liczne tory przeszkód. Uczestnicy zimowiska mieli okazję rozwijać swoją kreatywność podczas warsztatów fotograficznych prowadzonych pod kierunkiem Pani Adrainy Kozielskiej. Podczas zajęć dzieci własnoręcznie wykonywały rekwizyty do zdjęcia portretowego, poznały tajniki sztuki fotograficznej.

Półkolonie spędziliśmy bezpiecznie i na wesoło, dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń i z pewnością będą miłym wspomnieniem ferii zimowych.

Luiza Rybicka, Karolina Mrowiec