Zajęcia otwarte dla rodziców TRP - 15.05

Galeria » Przedszkole »  2018/2019 » Zajęcia otwarte dla rodziców TRP - 15.05

Dnia 15.05. w grupie 5,6 – latków Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców i nauczycieli z wykorzystaniem metody TRP (Twórczego Rozwiązywania Problemów). Dzieci pracowały wykorzystując heurystyki twórcze: gwiazdę skojarzeń oraz WZI (Wady, Zalety, Interesujące); oglądały film edukacyjny, bawiły się z chustą Klanza. Jednak najwięcej radości sprawiło przedszkolakom wykopywanie „skarbów” z misek pełnych ziemi oraz wykonywanie pracy technicznej przy użyciu ogromnej ilości różnego rodzaju nieużytków. Dowodem na to, że zajęcia podobały się dzieciom, było to, że nawet po wyjściu gości, dzieci nie przestawały tworzyć. Zajęcia prowadziła wychowawczyni grupy - p. Beata Jończyk.