Zabawa w meteorologa i prezentera pogody

Galeria » Szkoła » 2017/2018 » Grudzień » Zabawa w meteorologa i prezentera pogody

7 XII 2017r. w klasie V na j.polskim zakończyliśmy projekt "Zabawa w meteorologa i prezentera pogody."

Ludzie już od dawna starają się przewidzieć pogodę.Czerwone słońce o zachodzie lub bardzo dokuczliwe komary wieczorem zwiastują dobrą pogodę następnego dnia. Gdy jaskółki nisko latają, a inne ptaki chowają się do gniazd i przestają ćwierkać na pewno będzie padać.  Uczniowie V klasy naśladując prezentera pogody w studiu telewizyjnym przedstawili przygotowaną przez siebie mapę pogody. Głównymi celami tego projektu było to ,żeby uczniowie potrafili :

• odczytać graficzne symbole przedstawiające stany pogody
  • słownie opisać prognozę pogody na podstawie mapy pogody z uwzględnieniem miast, obszarów Polski, kierunków świata
  • przygotować graficzną mapę pogody wykorzystując symbole przedstawiające stany pogody
  • wykorzystać zjawiska przyrodnicze w Twoim najbliższym otoczeniu do przewidywania pogody (rosa, rodzaj chmur, gwiaździste niebo)
  • wykorzystać prognozę pogody w planowaniu np. ubioru lub rozkładu zajęć (wycieczek, zabaw na świeżym powietrzu).

Po wszystkich prezentacjach odbyła się dyskusja nad poprawnością i trafnością prognozy.

Lekcja była bardzo pouczająca.

Margot Matusiak