Z historią ''za pan brat''

Galeria » Szkoła » 2017/2018 » Maj » Z historią ''za pan brat''

Historia to nie jest dla uczniów łatwy przedmiot, dlatego ważne jest zapoznawanie z nią nie tylko na lekcjach, ale także zachęcanie do udziału w konkursach , a także przygotowywanie scenek i apeli historycznych. W ostatnich tygodniach Bartek Leśniak i Paweł Filas reprezentowali szkołę na miejskim  konkursie „ Przeszłość i dzień dzisiejszy Wodzisławia”, Paweł Franiczek oraz Nikodem Sosna startowali w powiatowym konkursie historycznym.

W ramach obchodów święta Konstytucji 3-Maja  zaprosiłam do naszej szkoły klasę VII z sąsiadującej z nami SP2. Odbył się turniej pomiędzy siódmymi klasami obu szkół  z wiedzy ogólnej o Polsce oraz Unii Europejskiej. Uczniowie przygotowali hasła na plakatach, kibicując w ten sposób swoim drużynom, ponadto przynieśli gadżety typu biało-czerwone szaliki, czapki itp. Z opiekunką z SP2 uznałyśmy, że warto kontynuować tego typu spotkania, gdyż     w zabawowy sposób przybliżają uczniom konkretne treści , ale także „ budują dobrosąsiedzkie relacje”.  Po turnieju , w obecności już całej szkoły oraz naszych gości klasa V przedstawiła scenkę historyczną o czasach ostatnich Jagiellonów, kilka wierszy o konstytucji i oczywiście nie zabrakło pieśni „ Witaj majowa jutrzenko”. Uczniom przypomniano także, iż drugi maja obchodzony jest jako święto flagi narodowej.

Warto też wspomnieć, iż w wejściu do naszej szkoły pani Szyra przygotowała przepiękną gazetkę, która ma nam przypominać, iż obchodzimy w tym roku setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Dziękuję pani Larysie, oraz uczniom za udział w konkursach i apelach.

Barbara Połednik