Wycieczka na ogródki działkowe "Pod lipą" oraz do pobliskiego sklepu 02.10

Galeria » Przedszkole » 2017/2018 » Wycieczka na ogródki działkowe "Pod lipą" oraz do pobliskiego sklepu 02.10

Październik w naszym przedszkolu to miesiąc upływający pod znakiem jesieni w sadzie, ogrodzie i lesie. Dzisiaj grupa „Biedronek” i „Skrzatów” wybrała się na pieszą wycieczkę na ogródki działkowe „Pod lipą”. Dzieci z bliska przyglądały się grządkom, na których rosły m.in. buraki, marchewki, pietruszki, selery, a także szczypiorek. Przedszkolaki odnalazły również drzewa owocowe: jabłoń, wiśnię, śliwę oraz drzewko brzoskiwi. Starszaki bez problemu rozpoznały także krzew winorośli. W tym samym czasie grupa „Motylków” odwiedziła pobliski sklep, by zaopatrzyć się w owoce do kącika przyrody. Pani Kasia pokazywała dzieciom różne owoce, dzieląc je na krajowe, oraz egzotyczne. Przedszkolaki same je wybierały, ważyły i płaciły za nie w kasie.

Grupa maluszków dziękuje p. Katarzynie Rać za pomoc i opiekę w czasie wycieczki.