Wycieczka klasy VI i VII do Zakopanego

Galeria » Szkoła » 2018/2019 » Czerwiec » Wycieczka klasy VI i VII do Zakopanego

W dniach 3-5 czerwca br. uczniowie klasy VI i VII wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego. Naszą bazą noclegową był położony w przepięknym otoczeniu Ośrodek Wypoczynkowy "Stasinda" w Bukowinie Tatrzańskiej. Celem wycieczki było z jednej strony poznanie regionu, jego środowiska przyrodniczego, tradycji i kultury, z drugiej zaś promowanie form aktywnego wypoczynku.

Oprowadzani przez przewodnika zwiedziliśmy Dolinę Kościeliską, drugą co do wielkości dolinę po polskiej stronie Tatr. Jest ona prawdziwym arcydziełem Matki Natury. Przez dolną jej część przepływa Potok Kościeliski, a górną tworzą krystaliczne skały o zbójnickich kształtach i nazwach. W jej otoczeniu zobaczyliśmy Wąwóz Kraków, uważany za najpiękniejszy wąwóz polskich Tatr Zachodnich. Jest to skalny kanion o pionowych lub przewieszonych ścianach.

Dalszym etapem wycieczki była wyprawa do Morskiego Oka, jednego z najchętniej odwiedzanych miejsc w okolicach Zakopanego. To największe jezioro w Tatrach leży w Dolinie Rybiego Potoku. W niesamowitej scenerii najwyższych szczytów Tatr Wysokich mogliśmy doświadczyć prawdziwie wysokogórskiego klimatu.

Ostatniego dnia zwiedziliśmy kaplicę w Jaszczurówce, która uznawana jest za jeden z najznakomitszych pomników sztuki i stylu zakopiańskiego w Polsce. Gościliśmy również w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego.  Jest to najnowocześniejszy tego typu obiekt w regionie. W środku znajduje się kino 4D, największa w Polsce makieta Tatr, sala odkryć i wiele innych atrakcji, które z pewnością ucieszą wszystkich miłośników przyrody.

Zwieńczeniem wycieczki  był spacer po Krupówkach i wjazd koleją linowo-terenową na Gubałówkę, skąd mogliśmy delektować się przepięknym widokiem na Tatry.

Wycieczka obfitowała w wiele atrakcji, nowe doświadczenia oraz dostarczyła pozytywnych emocji i wrażeń. Poza niewątpliwymi walorami dydaktycznymi, była ona znakomitą okazją do wypoczynku w uroczym i malowniczym zakątku naszego kraju jak również stworzyła szansę do jeszcze lepszej integracji zespołu klasowego.

Karol Mikółka