Wycieczka klasy IVa i IVb

Galeria » Szkoła » 2017/2018 » Czerwiec » Wycieczka klasy IVa i IVb

6 maja 2018 roku klasy 4a i 4b brały udział w wycieczce do Muzeum Śląskiego w Katowicach i do ZOO w Chorzowie.

W ZOO zobaczyliśmy wiele cudownych zwierząt, które korzystały ze słońca i pokazywały się nam w całej okazałości. Mieliśmy okazję poznać wiele gatunków zwierząt i „dotknąć” przyrody.

Po pozytywnych wrażeniach i emocjach związanych z wizytą w ZOO przyszedł czas na edukację w Muzeum Śląskim. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach „W ciemni fotoamatora”, w ramach których zwiedzili fragment stałej ekspozycji „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów” dotyczącej historii PRL zwracającej uwagę uczestników na medium fotografii. Wystawa dała możliwość objaśnienia pracy fotografa amatora w domowej ciemni-łazience, omówienia prezentowanych zdjęć oraz ich historycznego znaczenia w badaniu przeszłości Górnego Śląska. Warsztaty praktyczne polegały na tworzeniu rolki filmu fotograficznego metodą kolażu i komiksu. Uczniowie sami wybierali elementy, z których komponowali swoje prace.

Joanna Kubiak, Margot Matusiak