Wycieczka klasy IV do Juraparku w Krasiejowie

Galeria » Szkoła » 2018/2019 » Czerwiec » Wycieczka klasy IV do Juraparku w Krasiejowie

W środę 5 czerwca kl.IV była na wycieczce w JURAPARKU w Krasiejowie. Celem wycieczki było poznanie prehistorycznego świata dinozaurów. Park zwiedzaliśmy zaczynając od niezwykłej atrakcji, jaką jest TUNEL CZASU. Wszyscy uczniowie  zostali zaproszeni na pokład kapsuły czasu, która zabrała nas w niezwykłą, interaktywną podróż poprzez dzieje naszej planety. Przyglądaliśmy się narodzinom Ziemi, powstaniu atmosfery i pierwszym formom życia. Po pełnej wrażeń podróży w Tunelu Czasu udaliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną, która mierzy sobie 1500 metrów.  Następnym etapem wycieczki był PAWILON PALEONTOLOGICZNY, który zabezpiecza największe w Europie skamieniałości płazów i gadów, które oglądaliśmy przez szklaną podłogę. Trasę zwiedzania zakończyliśmy wizytą w OCEANARIUM, w miejscu, w którym głębia oceanu przenika się z głębią trójwymiarowego przekazu. Zostaliśmy przeniesieni w świat podwodnego życia ogromnych gadów. W środku w oceanarium zamiast olbrzymich akwariów znajdują się multimedialne ekrany. Mogliśmy usłyszeć głosy tych zwierząt oraz poczuć drgania wywołane ich uderzeniami. Przy ostatnim ekranie uczniowie przeżyli chwile grozy, gdy do wizjera podpłynął olbrzymi rekin i uderzył z taką siłą, że pękła szyba i wszyscy zostali ochlapani wodą. Po chwili przerwy na obiad odwiedziliśmy kino 5D. JURAPARK miał nie tylko do zaoferowania naukowe fakty, ale również niezwykły PLAC ZABAW oraz KARUZELE które zachwyciły wszystkich.

Ostatnim punktem tak bogatego programu był Park Nauki i Ewolucji Człowieka. W czasie ciekawych warsztatów, uczniowie zapoznali się z ekspozycją muzealną, poznali świat dinozaurów, zobaczyli podbój lądów przez kręgowce, a dzięki prezentacji multimedialnej, poznali istotę antropogenezy. Była to niezwykła wizyta w interaktywnym pawilonie muzealnym. Tutaj, można było przenieść się w czasie o 66 milionów lat wstecz. Każdy uczestnik podróży w czasie, został wyposażony w specjalny sprzęt i indywidualnego, wirtualnego przewodnika, który ułatwiał poruszanie się po budynku. Zabawy z udziałem wirtualnej rzeczywistości, a także  gry i animacje  zachwyciły wszystkich. Podróż promem kosmicznym spowodowała przeniesienie w czasie o miliony lat. W dalszej części zajęć uczniowie mieli okazję zwiedzić bardzo ciekawą wystawę pt. „Okna prehistorii”. Tutaj zobaczyli zagładę wielkich dinozaurów, początki dwunożności, pierwszą rodzinę, pierwszy pogrzeb, łowców mamutów i początki sztuki. Następnie w ” Lustrze ewolucji”, uczniowie wcielali się w postać przodka. Potem zwiedzali ekspozycję ” Rozwój noża” i  poznali  Oetzi, – czyli najstarszą mumię ludzką  na świecie. Na zakończenie jeszcze krótkie spotkanie z małpami, małpiatkami i przodkami człowieka, i co za tym idzie, poznanie tajemnicy pokrewieństwa. Z wycieczki wróciliśmy  uśmiechnięci, zadowoleni i pełni wrażeń.

Kamila Łatka