Wycieczka klas IV-VI do Opola

Galeria » Szkoła » 2016/2017 » Czerwiec » Wycieczka klas IV-VI do Opola

W środę 14.06 uczniowie klas IV-VI wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Opola. Zwiedziliśmy  Muzeum Wsi Opolskiej, gdzie podziwialiśmy zabytki drewnianej architektury wiejskiej Śląska Opolskiego. Odwiedziliśmy dawną szkołę wiejską, w której ponad 100 lat temu uczyły się dzieci, uczestniczyliśmy w lekcji : „Jak to w szkole dawniej bywało?”  Kolejnym etapem wycieczki był Ogród Zoologiczny. Największą atrakcją była wyspa lemurów, gdzie można było pospacerować wśród skaczących po drzewach i alejkach małpiatek. W  ZOO można zobaczyć nie tylko same zwierzęta, ale również warunki, w których te zwierzęta żyją na wolności. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni i z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd.

Beata Lasok