Wycieczka do "Świata techniki" w Ostrawie

Galeria » Szkoła » 2016/2017 » Czerwiec » Wycieczka do "Świata techniki" w Ostrawie

13 czerwca 2017 r. grupa uczniów i przedszkolaków z ZSP numer 4 w Wodzisławiu Śląskim uczestniczyła w bardzo ciekawej wycieczce do „Świata techniki” w czeskiej Ostrawie. Gmach obiektu sprawiał wrażenie bardzo nowoczesnego, bo i taki był w istocie. Towarzyszył nam przewodnik, mówiący po polsku, który oprowadzał nas po działach i tłumaczył jak działają eksponaty. Wyjazd zorganizowany  był dla uczniów, którzy przynieśli najwięcej  materiałów przeznaczonych do recyklingu. Właśnie za środki finansowe pozyskane za sprzedaż materiałów wtórnych możliwe było zorganizowanie tego wyjazdu. Pobyt w parku technologicznym dostarczył  wielu wrażeń. Maluchy z przedszkola pod opieką pani Marioli  Kozioł brały udział w specjalnym programie dla przedszkolaków. Cztery godziny atrakcji minęły niepostrzeżenie. Po edukacyjnym spacerze przyszedł czas na zakup pamiątek. Organizacją wycieczki i opieką nad dziećmi zajęły się panie Joanna Kubiak, Mariola Kozioł, Karolina Mrowiec, Katarzyna Skibińska i Margot Matusiak.   Całość była bardzo ciekawa i pouczająca. Wszystkim bardzo się podobało, wróciliśmy do domu w świetnych nastrojach.

Margot Matusiak