Wycieczka do POL EKO Aparatura

O nas » Kreatywność » Przedszkole » Wycieczka do POL EKO Aparatura

Okres feryjny był dla drużyny "Limonkowej demolki przedszkolnych myślideł" czasem pełnym przygotowań do wyjazdu na Olimpiadę Kreatywności do Wrocławia. Dzieci miały w tym czasie dopracować pomysły związane z powstającym portalem (maszyną złożoną, która jest wymogiem na tegorocznej olimpiadzie) oraz scenariuszem i scenografią przedstawienia. By przybliżyć przedszkolakom temat maszyn, wraz z Rodzicami oraz Oficjalnym Przyjacielem naszego przedszkola zorganizowaliśmy wycieczkę do firmy POL EKO Aparatura. Na miejscu okazało się, jak niewielka była dotąd nasza wiedza dotycząca procesu produkcji w firmie!!! Ogrom maszyn i różnorodność ich zastosowania (maszyny do wyginania blach, laserowa obróbka styropianu itp.) pozwoliły nam uzmysłowić sobie, jak dużo wysiłku potrzeba, aby stworzyć tak precyzyjnie działającą maszynę. Jesteśmy pewne, że wycieczka do firmy POL EKO będzie źródłem nowych, kreatywnych pomysłów podczas tworzenia Wyzwania Drużynowego.

Trenerki: Mariola Kozioł, Beata Jończyk