Wycieczka do Oświatowego Centrum Nauki i Techniki

Galeria » Przedszkole »  Archiwum 2018/2019 » Wycieczka do Oświatowego Centrum Nauki i Techniki

Dnia 09.05. grupa Skrzatów pojechała na niezwykłe zajęcia do Oświatowego Centrum Nauki i Techniki w Gimnazjum nr 2. Dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych eksperymentując z różnymi rodzajami materiałów: piasek kinetyczny, piankolina, rysowanie na piasku w podświetlanej gablocie. Zwiedzały różne pracownie: rzeźbiarską i artystyczną, zdobywając nową wiedzę. Największą jednak atrakcją były zajęcia w pracowni sensorycznej, gdzie prawie każdy zmysł przedszkolaka (oprócz smaku) został uruchomiony oraz „Magiczny dywan” czyli interaktywne zabawy, które pobudziły wyobraźnię dzieci oraz sprawdziły ich spostrzegawczość i refleks. Skrzaty spędziły czas bardzo aktywnie, kreatywnie i przyjemnie.