Wizyta uczniów klasy VII w POL-EKO-APARATURA

Galeria » Szkoła » 2017/2018 » Październik » Wizyta uczniów klasy VII w POL-EKO-APARATURA

Na zaproszenie Dyrektora firmy POL-EKO-APARATURA, p. Sebastiana Kowalskiego, 6 października uczniowie klasy VII mieli wyjątkową okazję poznać niezwykle nowoczesną i doskonale zarządzaną firmę o ugruntowanej pozycji na rynku krajowym jak i międzynarodowym. Profil działalności przedsiębiorstwa zatrudniającego prawie 200 pracowników i działającego na rynku ponad 80 krajów świata skupia się na produkcji wysokospecjalistycznych urządzeń termostatycznych takich, jak chłodziarki, cieplarki oraz inkubatory, mających zastosowanie przede wszystkim w laboratoriach.

Uczniowie mogli zapoznać się z działalnością firmy, ofertą jej produktów, strukturą organizacyjną, niezbędnymi wymaganiami, kwalifikacjami i obowiązkami na stanowiskach pracy takich, jak pracownik biurowy, pracownik produkcji, pracownik działu obróbki mechanicznej, serwisant, informatyk, logistyk, zaopatrzeniowiec.

Wizyta ta jest była jednym z elementów, wdrażanego od bieżącego roku szkolnego w klasach VII, szkolnego doradztwa zawodowego. Wprowadzenie tego przedmiotu podyktowane jest uzasadnioną potrzebą zapewnienia koherentnego i skutecznego wsparcia dzieci i młodzieży w racjonalnym, przemyślanym, odpowiedzialnym i adekwatnym kreowaniu własnej kariery zawodowej sensu lato, czyli uwzględniającej całościowy i zrównoważony rozwój jednostkowy młodego człowieka.

Karol Mikółka