Warsztaty profilaktyczne o charakterze arteterapeutycznym

Galeria » Szkoła » 2019/2020 » Wrzesień » Warsztaty profilaktyczne o charakterze arteterapeutycznym

11 września 2019 roku na zaproszenie wychowawcy klasy 6A Pani Margot Matusiak przeprowadzone zostały z młodzieżą z klasy warsztaty profilaktyczne o charakterze arteterapeutycznym. Arteterapia to terapia i profilaktyka za pomocą szeroko pojętej sztuki. Zajęcia prowadziła Pani Joanna Królikowska. Objęły one elementy biblioterapii, muzykoterapii oraz socjoterapii. Uczestnicy na podstawie bajki terapeutycznej pracowali nad emocjami i zachowaniami związanymi  ze "złym, raniącym słowem", co dzisiaj nazywamy popularnie hejtem. Poważny temat nie przeszkodził w dobrym nastroju i zabawie. Każdy uczestnik wyszedł z zajęć wzbogacony o bagaż dobrych, życzliwych słów, które dostał od innych osób. Trenerka otrzymała od uczestników przepiękne podziękowania.

Margot Matusiak