Urodziny Kubusia Puchatka 27.10

Galeria » Przedszkole » Archiwum 2016/2017 » Urodziny Kubusia Puchatka 27.10

Tradycją w naszej placówce jest obchodzenie w październiku „Urodzin Kubusia Puchatka”. Całe Przedszkole: nauczyciele, pracownicy obsługi, przedszkolaki przebrani za bohaterów Stumilowego Lasu, w dobrych nastrojach świętowali z solenizantem jego urodziny. Główna część imprezy odbyła się w sali gimnastycznej. Tam wspólnie odśpiewaliśmy „Sto lat”, wręczyliśmy Kubusiowi własnoręcznie przygotowane prezenty: dwupoziomowy tort z petardą, laurkę, baloniki z drucików kreatywnych oraz baryłkę miodu. W tym roku wzbogaciliśmy imprezę o zabawy kreatywne. Dzieci poznały nową technikę twórczego rozwiązywania problemów – piramidę priorytetów. Następnie uczyły się, jak ważna jest współpraca w grupie, by poprawnie wykonać ćwiczenie sprawnościowe z hula – hopem. Dużo radości sprawiły dzieciom tańce, aktywne słuchanie bajki, zabawy z chustą Klanza. Aby nabrać sił na dalsze „brykanie”, Kubuś zaprosił dzieci na „małe co nieco”- nie mogło zabraknąć pysznego miodku oraz marchewkowego soku. Na zakończenie uroczystego dnia mama przedszkolaka z najstarszej grupy przeczytała fragment bajki z serii: „Kubuś Puchatek i przyjaciele”.