Urodziny Kubusia Puchatka 26.10

Galeria » Przedszkole » Archiwum 2017/2018 » Urodziny Kubusia Puchatka 26.10

Dnia 26.10.2017r. przedszkolaki z ZSP nr 4 w Wodzisławiu Śl. obchodziły po raz kolejny Urodziny Kubusia Puchatka. Dzieci zgromadziły się w sali Motylków i tam okrzykami, oklaskami i tupaniem zaznaczyły swoją obecność na imprezie. Przyjęcie urodzinowe nie mogło obejść się bez solenizanta, który przybył do przedszkola ze Stumilowego Lasu i zasiadł na specjalnie przygotowanym dla niego„tronie”. Goście odśpiewali misiowi „Sto lat”, radośnie bili brawo, gdy w sali pojawił się ogromny tort z petardą, a następnie wręczyli Kubusiowi laurkę i złożyli serdeczne życzenia. Oprócz słodkiego prezentu w postaci tortu, dzieci przygotowały Puchatkowi niespodziankę - taniec „Gummy Bear”. Aby upamiętnić radosne chwile, każda grupa zrobiła sobie zdjęcia z solenizantem. Po części uroczystej wszystkie grupy ustawiły się w pociągi i długim korowodem przeszły się po placówce, aby każdy mógł podziwiać kolorowe postaci ze Stumilowego Lasu. Dalsza część zabaw urodzinowych odbyła się w salach każdej z grup: była kreatywna zabawa z hula – hopem, z chustą KLANZA, taniec z balonem, łapanie ogonków Kłapouchego, słuchanie bajek o przygodach przyjaciół Puchatka. Najstarsza grupa poznała także nową metodę TRP – piramidę priorytetów. Ich zadaniem było odpowiedzieć na pytanie: Co zrobić, aby przyjęcie urodzinowe było udane? Urodziny nie mogłyby się odbyć bez poczęstunku: były więc chrupki z miodem, ogromny tort szpinakowo – dyniowy oraz sok Kubuś. Odchodząc do domu każdy przedszkolak otrzymał od Kubusia Puchatka balonik.

Dziękujemy p. Paulinie i Irenie Langrzyk – mamie i babci Franka z „Biedronek” za upieczenie dwóch tortów, a pozostałym rodzicom za soczki, balony, wzbogacenie kącików Kubusia Puchatka oraz za przygotowanie dzieciom strojów!