Tydzień muzyczny - spotkanie z nauczycielem muzyki p. Basią Połednik 28.02

Galeria » Przedszkole » Archiwum 2017/2018 » Tydzień muzyczny - spotkanie z nauczycielem muzyki p. Basią Połednik 28.02

Ten tydzień przebiegał pod hasłem Muzyka jest wszędzie. Dzieci ze starszych grup przedszkolnych uczyły się o instrumentach muzycznych, poznawały miejsca, gdzie można koncertować, oraz zawod,y które są związane z muzyką.
Zaprosiliśmy do przedszkola p. Barbarę Połednik  - nauczycielkę muzyki, która ciekawie opowiedziała o różnych instrumentach, nauczyła dzieci piosenki o zegarku, do której akompaniowały na stworzonych przez siebie instrumentach perkusyjnych. Dzieci zapoznały się również z gamą C-dur.
Podczas zajęć stworzyliśmy ksylofon ze słoików napełnionych wodą do różnej wysokości,  oraz graliśmy w ciekawe gry matematyczne.