Tydzień Edukacji Globalnej w ZSP nr 4

Galeria » Szkoła » 2019/2020 » Listopad » Tydzień Edukacji Globalnej w ZSP nr 4

„Obudźmy się! To ostatni dzwonek dla klimatu”!  Tak brzmiało hasło przewodnie tegorocznego Tygodnia Edukacji Globalnej obchodzonego w ZSP nr 4 w dniach od 18.11.2019-24.11.2019.

Różnorodne działania  jak: warsztaty ekologiczne, konkurs plastyczny pt „Jak dbać o naszą planetę,, wizyta przedstawicieli Koła Pszczelarskiego z Gorzyc, zabawy dramowe z inscenizacją przygotowane przez uczniów kl. VII dla dzieci przedszkolnych oraz pierwszoklasistów, projekcja filmów 3D pt: „Ekspedycja raf” skupiały się na kluczowym wyzwaniu współczesnego świata jakim jest zmiana klimatu. TEG jest coroczną międzynarodową inicjatywą, mającą na celu zwrócenie uwagi społeczeństw europejskich na potrzebę prowadzenia edukacji dotyczącej spraw globalnych.

Koordynator TEG

Luiza Rybicka