Tydzień Edukacji Globalnej w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 4

Galeria » Szkoła » 2017/2018 » Listopad » Tydzień Edukacji Globalnej w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 4

„Cele Zrównoważonego Rozwoju. Przyszłość świata zależy od nas”!

Tak brzmiało hasło przewodnie tegorocznego Tygodnia Edukacji Globalnej obchodzonego w ZSP nr 4 w dniach od 17- 24.11.2017. Różnorodne działania towarzyszyły TEG : sesja plakatowa , wizyta gościa z Kenii Petera Muchuku, pokaz samodzielnie wykonanych przez uczniów filmów i prezentacji multimedialnych, spotkanie z przedstawicielami  Powiatowej Straży Pożarnej, przedstawienie pt „Nie truj sąsiada”, przygotowane przez uczennice Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śl. Skupiały się na takich celach jak: jakościowa edukacja, ochrona klimatu, dobre zdrowie, jakość życia i równość płci. Obchody zakończyły się apelem podsumowującym, podczas którego nagrodzono laureatów szkolnego konkursu  „Nie truj sąsiada”.

Ideą Tygodnia Edukacji Globalnej było uświadomienie uczniom  wyzwań i problemów współczesnego świata, kształtowanie wśród nich postaw sprzyjających ich rozwiązywaniu, respektujących różnorodność kulturową oraz szacunek wobec przyrody.

Luiza Rybicka