Tydzień Edukacji Globalnej w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 4

Galeria » Szkoła » 2018/2019 » Listopad » Tydzień Edukacji Globalnej w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 4

Cele zrównoważonego rozwoju Odpowiedzmy na wyzwania zmieniającego się świata- Stawiamy na klimat” Tak brzmiało hasło przewodnie tegorocznego Tygodnia Edukacji Globalnej obchodzonego w ZSP nr 4 w dniach od 19.11.2018-23.11.2018.

Różnorodne działania jak: sesja plakatowa, wizyta pracownika firmy POL-EKO p. Moniki Blezień-Ruszaj, gościnne występy uczniów z PCKZiU w Wodzisławiu Śląskim, obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka skupiały się na takich celach jak- ochrona klimatu, dobre zdrowie i jakość życia oraz prawo dziecka do zdrowia. Obchody zakończyły się apelem podsumowującym, podczas którego nagrodzono laureatów szkolnego konkursu o charakterze multimedialnym pt. „Ochrona klimatu, dbamy o jakość powietrza”

Ideą Tygodnia Edukacji Globalnej było uświadomienie uczniom wyzwań i problemów współczesnego świata, kształtowanie wśród nich postaw sprzyjających ich rozwiązywaniu.

Luiza Rybicka