Szkolny tydzień dla Niepodległej

Galeria » Szkoła » 2018/2019 » Listopad » Szkolny tydzień dla Niepodległej

W całym kraju organizowane są imprezy, różnego rodzaju wydarzenia z okazji 100-ej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Także i nasza szkoła stara się w niekonwencjonalny sposób propagować wśród uczniów ważną rocznicę. 5 listopada uczniowie klas I-III uczestniczyli w międzyszkolnym konkursie recytatorskim w SP2. I miejsce zdobył Marek Piela z klasy III. Uczniowie recytowali wiersze o ojczyźnie, pięknie polskiej przyrody itp. W II części spotkania w SP2 uczniowie klas starszych prezentowali książki o tematyce historycznej. W tej kategorii nasz uczeń, Mateusz Kowalski z klasy IV , zajął III miejsce. 7 listopada nastąpiła rewizyta- do naszej szkoły przybyła drużyna i kibice z SP2. Przeprowadzony został turniej wiedzy historycznej pomiędzy dwoma drużynami ( w skład drużyn wchodziło po trzech uczniów z klas IV- VI ). Ostatecznie uzyskano remis. Mamy nadzieję, że dzięki takim wydarzeniom i konkursom, nie tylko zainteresujemy dzieci i młodzież historią, ale wzmocnimy dobrosąsiedzkie relacje dwóch szkół z jednej dzielnicy. Dziękuję paniom Joannie Mańce ( SP2) oraz Karolinie Mrowiec za pomoc i współpracę przy imprezach oraz gratulacje dla uczniów biorących udział w konkursach.

Barbara Połednik