Święto jabłka czas rozpocząć

Galeria » Szkoła » 2016/2017 » Grudzień » Święto jabłka czas rozpocząć

23 listopada dotarł do Wodzisławia Śląskiego tir z 20 tonami jabłek dla mieszkańców naszego miasta. Stało się tak dzięki zaangażowaniu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 i Stowarzyszenia „Razem na Szybiku”, które uczestniczą w programie wsparcia systemu żywienia dzieci w Polsce pt. „ŻÓŁTY TALERZ”.

„Żółty Talerz" to wspólny program uruchomiony przez Kulczyk Foundation jako sojusz z pięcioma polskimi organizacjami pomocowymi. Celem programu jest dofinansowanie dożywiania dzieci przez zapewnienie zdrowego, pełnowartościowego posiłku oraz aktywizacja  społeczności lokalnych wokół stołówek. „Żółty talerz” to nie tylko program dożywiania, ale przede wszystkim kształcenia i wyrabiania właściwych nawyków żywieniowych.

Dzięki wspaniałej współpracy wolontariuszy z ZSP nr 4, Stowarzyszenia, lokalnego przedsiębiorcy, Służb Komunalnych i władz miasta Wodzisławia Śląskiego udało się w ciągu jednego poranka rozładować, podzielić, przeładować i rozwieźć skrzynie z owocami. Tym razem jabłkami zajadać się będą młodzi mieszkańcy naszego miasta, ale z kolejnych transportów skorzystają też dorośli. W szkołach i przedszkolach odbędą się przeróżne radosne, kreatywne i niezwykle pożyteczne wydarzenia towarzyszące konsumpcji tego prawdziwie polskiego owocu. Święto jabłka czas rozpocząć..........!