Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Galeria » Szkoła » 2017/2018 » Wrzesień » Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Nasza szkoła uczestniczyła w akcji VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 29 września 2017 r. pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Jest to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Od poniedziałku 25.09 do środy 27.09 uczniowie na lekcjach,  przerwach  oraz w domu ćwiczyli tabliczkę mnożenia. Poprzez różnego rodzaju gry np. gra „Marmur”  polegała na wylosowaniu przez dwóch  uczniów  karteczek z przykładami  z tabliczki mnożenia  i wymienieniu się nimi, jeśli  oboje prawidłowo udzielili odpowiedzi przybijali sobie piątkę, natomiast popełniając błąd uczeń musiał przez minutkę stać bez ruchu, zabaw tego typu było wiele. Uczniowie bawili się przy tym doskonale i podejmowali dodatkowe działania.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 29.09 zaczął się z samego rana krótkim apelem. Przedstawieni zostali Egzaminatorzy z klas IV a oraz IV b oraz Asystenci, czyli przedstawiciele Samorządu Szkolnego.

Egzaminy odbywały się na każdej przerwie i skończyły się po przerwie obiadowej, krótkim podsumowaniem akcji.

Wyłonionych zostało 34 Ekspertów Tabliczki Mnożenia, którzy zdołali w ciągu 30 sekund prawidłowo podać odpowiedzi na 5 przykładów z tabliczki mnożenia w zakresie do 100.

Serdecznie gratulujemy!

Nasza szkoła uzyskała licencję