Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Galeria » Szkoła » 2018/2019 » Wrzesień » Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (film)

Nasza szkoła uczestniczyła w akcji VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 28 września 2018 r. pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
Jest to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.
Od poniedziałku 24.09 do czwartku 27.09 uczniowie na lekcjach,  przerwach  oraz w domu ćwiczyli tabliczkę mnożenia. Poprzez różnego rodzaju gry np. gra „Marmur”  polegała na wylosowaniu przez dwóch  uczniów  karteczek z przykładami  z tabliczki mnożenia  i wymienieniu się nimi, jeśli  oboje prawidłowo udzielili odpowiedzi przybijali sobie piątkę, natomiast popełniając błąd uczeń musiał przez minutkę stać bez ruchu, zabaw tego typu było wiele. Uczniowie bawili się przy tym doskonale i podejmowali dodatkowe działania.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 28.09 zaczął się z samego rana. Przedstawieni zostali Egzaminatorzy z klas IV  Magda, Basia, Mateusz, Michał, Łukasz, oraz Kornel. Mieli oni do pomocy dwie asystentki z kl. VIII Kornelię oraz Vanessę.
Egzaminy odbywały się na każdej przerwie i skończyły się po piątej przerwie, krótkim podsumowaniem akcji. Do egzaminu przystąpiło 82 uczniów.
Wyłonionych zostało 38 Ekspertów Tabliczki Mnożenia, którzy zdołali w ciągu 60 sekund prawidłowo podać odpowiedzi na 5 przykładów z tabliczki mnożenia w zakresie do 100.
Na zwycięzców czekały odznaki, słodkości oraz upominki ufundowane przez p. Cichy.
Serdecznie gratulujemy!
Nasza szkoła uzyskała licencję