Sukces Radosława Bularza z klasy Va

Galeria » Szkoła » 2018/2019 » Maj » Sukces Radosława Bularza z klasy Va

Miło nam poinformować, iż Radosław Bularz z klasy Va zajął 1. miejsce w XVI  Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego, który odbył się 17 maja br. Jego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Olzie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Pszowie oraz Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim.

W swojej formule konkurs sprawdzał umiejętność słuchania i czytania ze zrozumieniem, konstruowania wypowiedzi pisemnej, znajomość słownictwa i gramatyki  jak również umiejętność komunikowania się w języku angielskim.

Celem konkursu jest rozwijanie u uczniów zainteresowania nauką języka angielskiego, doskonalenie umiejętności językowych, kształtowanie kreatywnych i zaangażowanych postaw uczniów, podniesienie świadomości językowej u uczniów, zachęcenie do poznawania kultury, historii i geografii krajów angielskiego obszaru językowego. Podzielony jest on na trzy kategorie wiekowe: dla uczniów klasy IV, V i VI.

Oprócz Radka naszą szkołę reprezentował także Tymoteusz Małek z klasy VI.

Serdecznie gratulujemy!

Karol Mikółka