Sukces naszych uczniów w ogólnopolskim konkursie "List do taty"

Galeria » Szkoła » 2017/2018 » Październik » Sukces naszych uczniów w ogólnopolskim konkursie "List do taty"

We wtorek 10 października w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4 w Wodzisławiu Śl. odbyło się spotkanie podsumowujące etap okręgowy ogólnopolskiego konkursu "List do taty". Konkurs organizowały Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP oraz Fundacja Tato.net. Etap okręgowy zorganizował Senator Adam Gawęda. Na zaproszenie skierowane do wszystkich szkół podstawowych powiatów wodzisławskiego, raciborskiego, Jastrzębia Zdroju i Żor odpowiedziało 7 szkół z okręgu. Głównym celem konkursu było skierowanie uwagi opinii publicznej na niezastąpioną rolę ojca w życiu dziecka, dlatego każdy uczestnik konkursu miał za zadanie przygotować pracę pisemną - list opisujący jego relację z tatą. Prace były oceniane przez jury, w którym oprócz Senatora znalazły się dr Elżbieta Tkocz - wicedyrektor Liceum nr 1 w Wodzisławiu Śl. oraz Pani Agata Czyż - Kapciak - nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej w Wodzisławiu Śl.

Trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie z Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 4 w Wodzisławiu Śląskim.

I – Kacper Wypiór,

II – Patrycja Czapla,

III – Brygida Kwiczala.

Autorzy najlepszych listów otrzymali nagrody ufundowane przez Senatora, a zdobywca I miejsca Kacper Wypiór został zaproszony 18 X 2017r. naogólnopolską galę w Senacie RP. Każdy z uczestników otrzymał także pamiątkowy medal będący dowodem na to, że prawdziwym zwycięzcą jest każdy uczeń, który wziął udział w konkursie.

Miłą niespodzianką na gali konkursu w Warszawie ”List do taty” okazało się zdobycie wyróżnienia przez Kacpra Wypióra.

Margot Matusiak