Sukces Macieja Kowalskiego

Galeria » Szkoła » 2016/2017 » Kwiecień » Sukces Macieja Kowalskiego

Maciej Kowalski z klasy VI otrzymał wyróżnienie w 1. Edycji Międzynarodowego Konkursu LinquaART.eu pod hasłem „Słowem malowane” w kategorii j. angielski. Konkurs został zorganizowany przez Śląski Oddział Wojewódzki Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód w Katowicach, Zespół Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śląskim, Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich w Rydułtowach oraz Szkołę Podstawową im. Mikołaja Reja w Gorzyczkach.

Ideą i celem konkursu było przede wszystkim motywowanie uczniów do nauki języków obcych poprzez literaturę i sztukę. Zadanie uczestników polegało na przeczytaniu krótkiego tekstu literackiego w języku obcym, wykonaniu pracy plastycznej odzwierciedlającej treść przeczytanej lektury oraz napisaniu streszczenia w danym języku, które uzasadniało związek pracy z treścią przeczytanej lektury. Prace z 15 państw nadesłało łącznie kilkuset uczniów. Tym bardziej jest nam miło, iż w gronie laureatów i wyróżnionych znalazł się uczeń naszej szkoły.

Serdecznie gratulujemy Maciejowi osiągniętego sukcesu.

Karol Mikółka