Sukces Błażeja Reguły i Macieja Kowalskiego

Galeria » Szkoła » 2016/2017 » Czerwiec » Sukces Błażeja Reguły i Macieja Kowalskiego

Miło nam poinformować, iż Błażej Reguła z klasy V oraz Maciej Kowalski z klasy VI zajęli 2. miejsca w swoich kategoriach w powiatowym konkursie „W przyszłości zostanę…”. Organizatorem konkursu był Wydział Edukacji we współpracy z Powiatowym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim. Celem konkursu było promowanie wiedzy o zawodach, zachęcanie uczniów do aktywnego konstruowania własnej kariery zawodowej, rozbudzanie zainteresowań nowymi zawodami pojawiającymi się na rynku pracy, rozwijanie umiejętności rozpoznawania swoich mocnych i słabych stron, rozwijanie umiejętności planowania własnej kariery zawodowej, rozwijanie wyobraźni i kreatywnego myślenia. Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie wymarzonego zawodu przedstawionego w formie plakatu  oraz dokonanie autoprezentacji z uwzględnieniem uzasadnienia wyboru danego zawodu, jego charakterystyki (wady, zalety, możliwości zatrudnienia), a także ciekawostek o wybranym zawodzie. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom.

Karol Mikółka