Spotkanie ze strażnikami miejskimi 21.03

Galeria » Przedszkole » Archiwum 2017/2018 » Spotkanie ze strażnikami miejskimi 21.03

Dnia 21.03.2018r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 4 w ramach udziału w programie: „Mała Ojczyzna” odbyło się spotkanie przedszkolaków z przedstawicielami ekopatrolu Straży Miejskiej – Panią Moniką Dasiewicz i Wojciechem Szymiczkiem. Pogadanka z dziećmi wraz z prezentacją multimedialną wzbogaciła wiedzę 6 - latków na temat pracy strażników miejskich, czyli jest to przede wszystkim dbałość o ekologię i ochronę środowiska. Grupa Skrzatów utrwaliła sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, numery alarmowe służb specjalnych, a także prawidłowe zachowanie się w kontakcie z psem. Dzieci miały także możliwość poznania umundurowania i wyposażenia strażnika miejskiego – największą atrakcją było dotknięcie kajdanek i pałki oraz rozmowa przez krótkofalówkę z dyżurnym strażnikiem. Na pamiątkę spotkania przedszkolacy otrzymali odblaskowe opaski.

Spotkanie zostało zorganizowane przez rodzica Pana Tomasza Mrózek pracującego w Straży Miejskiej, tatusia „Bohatera Tygodnia”- Martyny Mrózek.