Spotkanie ze strażakami z OSP Turzyczka 29.09

Galeria » Przedszkole » 2017/2018 » Spotkanie ze strażakami z OSP Turzyczka 29.09

W ramach bloku tematycznego „Przedszkolak bezpieczny nie tylko na drodze” Publiczne Przedszkole nr 4 odwiedzili strażacy z OSP w Turzyczce. Spotkanie rozpoczęło się pogadanką nt pracy strażaka, jego odzieży ochronnej oraz niezbędnych narzędzi, bez których nie mógłby właściwie wykonywać swojej pracy. Dzieci utrwalały także numer alarmowy oraz wykonywały próbne telefony do Straży Pożarnej, by zgłosić pożar. Strażacy zaprezentowali wyposażenie wozu, krótko opowiadając o tym, do czego służą poszczególne jego elementy np. pompa, prądnica, przecinarka, pachołki itp. Ważnym punktem spotkania było również zwrócenie uwagi na udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym. Z racji udziału naszej placówki w programie „Nie truj sąsiada”, panowie rozpalili dla nas „kontrolowane” ognisko, podczas którego wskazywali, jak ważne dla środowiska i ludzi jest to, czym palimy w piecu. Dzieci mogły zauważyć różnice w kolorze dymu i zapachu podczas spalania drewna, papieru, a także plastikowych butelek, worków i gumowych rękawiczek. Jednak największą atrakcją dla przedszkolaków okazał się pokaz „tworzenia tęczy”.

Składamy serdeczne podziękowania panu strażakowi Dawidowi Fortuna – prywatnie tacie Filipa, który okazał się wspaniałym organizatorem dzisiejszego spotkania!!! A p. Sebastianowi Musioł dodatkowo za lekcję gwary śląskiej :-)