Spotkanie ze strażakami 28.10

Galeria » Przedszkole » GALERIA 2019/2020 » Spotkanie ze strażakami 28.10

„Jeśli los ofiaruje ci skrzydła… nic ci po nich,

jeżeli nie pragniesz posługiwać się nimi

w służbie drugiemu człowiekowi”.

Seneka

Dziś Publiczne Przedszkole nr 4 gościło strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Turzyczce - p. Justynę Wysocką, p. Sebastiana Musioła oraz p. Dariusza Małolepszego. Dzieci z bliska mogły zobaczyć wóz strażacki, "namacalnie" poznać niezbędny sprzęt i jego przeznaczenie. Dzięki szybkiemu kursowi udzielania I pomocy, przedszkolaki nauczyły się układania ciała w pozycji bocznej bezpiecznej, a także bezbłędnie podawały numery alarmowe. Strażacy, w ciekawy sposób przeprowadzili kilka symulacji, w których krok po kroku, wyjaśniali jak postępować i co robić. Dziękujemy za niezwykłe spotkanie i wiele cennych wskazówek.

Serdecznie podziękowania kierujemy w stronę p. Dawida Fortuny, który we współpracy z p. Mariolą Kozioł zorganizował spotkanie.

To kolejny zawód, który przedszkolaki poznały w ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Przedszkolak w świecie zawodów" oraz doradztwa zawodowego.