Spotkania z historią

Galeria » Szkoła » 2016/2017 » Maj » Spotkania z historią

W ostatnim czasie nasi uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą historyczną oraz w ramach apelu w dniu 28 kwietnia przypomnieć sobie  jakie to święta pozwalają Polakom odpoczywać od 1 do 3 maja.

Jeszcze w marcu Paweł Filas oraz Bartek Leśniak reprezentowali naszą szkołę  w konkursie Wiedzy o Wodzisławiu, a  w kwietniu Ania Zbieszczyk i Wiktoria Gołdyn  uczestniczyły w konkursie wiedzy historyczej.

Natomiast 28 kwietnia odbył się w naszej szkole apel z okazji majówkowych świąt: Święta Pracy, Ustanowienia Konstytucji 3- maja oraz 2 maja jako Święto flagi Państwowej. Klasa IV  w historycznych strojach wierszem, piosenką i poprzez inscenizację wprowadziła nas w klimat tradycji narodowych, przypomniała legendę o powstaniu Polski itp.

Bardzo dziękuję uczestnikom konkursu oraz klasie IV za włożoną pracę.

Barbara Połednik