Realizacja Programu "Żółty Talerz" - uczymy, przypominamy, zachęcamy

Galeria » Szkoła » 2018/2019 » Listopad » Realizacja Programu "Żółty Talerz" - uczymy, przypominamy, zachęcamy

23 października uczniowie klasy 4 na godzinie wychowawczej przygotowali śniadanie. Cała lekcja poświęcona była zdrowemu odżywianiu. Uczniowie otrzymali upominki z "Żółtego talerzyka" (Kulczyk Foundation). Dziękujemy za zaangażowanie rodzicom i uczniom.

Uczniowie klasy 5a, na lekcji wychowawczej, obejrzeli prezentację multimedialną dotycząca zdrowego odżywiania. Uczniowie przypomnieli sobie jak dbać o zdrowie i prawidłowo się odżywiać. Na koniec, w grupach, stworzyli plakaty, mówiące o najważniejszych zasadach zdrowego odżywiania..

Uczniowie klasy III wiedzą, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Ważne jest, by ten posiłek był zdrowy i energetyczny, dający moc i siłę do nauki i zabawy. A śniadanie spożywane wspólnie podczas przerwy śniadaniowej smakuje najbardziej.

Uczniowie klasy II w miesiącu październiku wiele uwagi poświęcili znaczeniu warzyw i owoców w diecie człowieka. Podsumowaniem miesiąca było wykonanie barwnych plakatów na temat zdrowego żywienia.

Nauczyciele ZSP4