Śniadanie daje moc w ZSP 4

Galeria » Szkoła » 2016/2017 » Listopad » Śniadanie daje moc w ZSP 4

8 listopada uczniowie klas I-III uczestniczyli w finale Programu Edukacyjnego Śniadanie Daje Moc. Przygotowania do tego dnia trwały od dłuższego czasu, dzieci poznały między innymi 12 zasad zdrowego żywienia, przygotowały plakaty promujące śniadania. Zgodnie z założeniem programu, „Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepszą koncentrację podczas lekcji i siłę do zabawy.”

Dzięki zaangażowaniu dzieci, rodziców i nauczycieli, udało się we wszystkich klasach zorganizować pyszne, zdrowe, bardzo różnorodne smakowo śniadania. Były świeżo wyciskane soki, domowe pieczywo, sałatki i pasty, mnóstwo warzyw, domowe słodkie przetwory. Kolorowe, zastawione  stoły zachęcały wszystkich do  próbowania i smakowania. To był wspaniały dzień, pełen niezapomnianych, smacznych wrażeń.

Grażyna Malik