Smakuj zdrowie! Program "Żółty Talerz"

Galeria » Szkoła » 2018/2019 » Maj » Smakuj zdrowie! Program "Żółty Talerz"

W ramach lekcji wychowawczych klasa IV odbyła podróż zdrowym food truckiem. Uczniowie poznali postać Pani Wandy oraz jej córki Zosi. Zajęcia edukacyjne przybliżyły uczniom piramidę żywienia, poznali grupy produktów, dowiedzieli się jaki mają wpływ na zdrowie człowieka. Poszukiwali zdrowych haseł, przygotowali plakaty, a następnie umieszczali grupy produktów w odpowiednich miejscach na mapie ciała. Kolejna lekcja poświęcona została zdrowym słodyczom, uczniowie przygotowali w szkolnej stołówce koktajl truskawkowo-bananowy oraz ciasteczka owsiane.Produkty potrzebne do przygotowania zdrowych słodyczy w całości sfinansowane zostały z funduszy programu Żółty Talerzyk. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Kamila Łatka