Ratujemy i uczymy ratować

O nas » Realizowane projekty » Ratujemy i uczymy ratować

Każdego roku szkolnego, uczniowie klas I-III biorą udział w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy osobom, które uległy nagłym wypadkom. Zajęcia prowadzi p. S. Lubszczyk, która otrzymała certyfikat ukończenia kursu pt. „Ratujemy i uczymy ratować" zorganizowanego przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Podczas zajęć dzieci uczą się jak bezpiecznie i skutecznie pomóc osobie, która w danym czasie i miejscu takiej pomocy potrzebuje. W szkoleniu wykorzystywane są materiały dydaktyczne przygotowane przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy:

• Filmy instruktażowe - Doktor Kręciołek, Spotkanie z Piotrusiem i Kasią,
  • Podręczniki do nauki pierwszej pomocy dla dzieci i nauczycieli
  • Manekiny MiniAnia i LittleAnia,
  • Tekturowe telefony komórkowe.

Poruszane są następujące tematy:

W czerwcu 2014 roku uczniowieIII klasy uczestniczący w zajęciach z pierwszej pomocy zdali mini - egzamin, który polegał na wypełnieniu przygotowanych testów. Pozytywny wynik egzaminu upoważnił do otrzymania symbolicznego Certyfikatu Ukończenia Kursu Pierwszej Pomocy.

W efekcie uczniowie objęci powyższym szkoleniem już od najmłodszych lat oswajają się ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym. Uczą się odpowiedniego zachowania w obliczu wypadku, potrafią wezwać prawidłowo pomoc przez telefon oraz wykonać najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Dzięki powyższym zajęciom uczymy odpowiedzialności za siebie i innych.