Raport z akcji "Wszystkie Kolory Świata"

Galeria » Szkoła » 2016/2017 » Marzec » Raport z akcji "Wszystkie Kolory Świata"

Cała akcja w naszej placówce ZSP4 cieszyła się dużym zaangażowaniem dzieci. Na terenie szkoły rozwieszono plakaty informujące rodziców, pracowników i uczniów o rozpoczęciu projektu. Za całość odpowiadała pani Margot Matusiak. Na dodatkowych zajęciach podlegających akcji "Wszystkie Kolory Świata" nauczycielka przeprowadziła szereg zajęć dydaktyczno-wychowawczych, w czasie których uczniowie "zwiedzili" wszystkie kontynenty świata. Zapoznali się z warunkami i trybem życia dzieci mieszkających w Angoli  i innych miejscach na Ziemi. W ten sposób uczestnicy projektu wybrali kraj, z którego pochodzić miała ich laleczka. Na w/w zajęciach uczniowie szyli szmaciane laleczki, a każda z nich otrzymała akt urodzenia. W szkole uszyto 23 laleczki. Autorzy najbardziej oryginalnych laleczek otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Pod koniec stycznia przygotowano  wystawę wszystkich laleczek na szkolnym korytarzu. Wzbudziła ona podziw i zachwyt wśród oglądających. Podczas  zebrania z rodzicami,  a następnie w czasie uroczystości  z okazji Dnia Babci i Dziadka zaproszeni goście mogli zalicytować, a następnie zakupić  laleczki. Zebraliśmy 1150 zł. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym projekcie. Te działania zostaną długo w naszej pamięci, a dzieci doświadczyły, że pomaganie jest przyjemne i daje dużo radości. Akcja „Wszystkie Kolory Świata” była poruszająca, pokazała jak wielkie mamy serca, jak chętnie przystępujemy do organizacji akcji charytatywnych, jak lubimy i potrafimy pomagać innym.

Akcja pomocy dzieciom z Angoli była czymś wyjątkowym i pozostanie w pamięci ….

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasz projekt.

Koordynator projektu – Margot Matusiak .