Radosne Mikołajki w SP 4

Galeria » Szkoła » 2018/2019 » Grudzień » Radosne Mikołajki w SP 4

Któż z nas nie lubi 6 grudnia – dnia, którego patronem jest św. Mikołaj z Miry w dzisiejszej Turcji, katolicki biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, wrażliwy na biedę, chętnie dzielący się swoim majątkiem? Pamiątką po tej pięknej postaci jest zwyczaj obdarowywania się w tym dniu prezentami.

Punktualnie o 9.00 pojawił się w SP4 oczekiwany gość, przywitany przez orszak aniołków i diabełków, entuzjastycznie witany przez uczniów. Klasy przygotowały tańce, piosenki, inscenizację w j. angielskim, ponieważ Mikołaj rozumie dzieci z różnych krajów. Prezenty czekały w klasach: owoce, słodkości, naturalne soki, ofiarowane dzieciom dzięki udziałowi w programie „Żółty Talerz”. Dzień był pełen pozytywnych emocji i radości ze spotkania z niezwykłym gościem.

Grażyna Malik