Przygotowania przedszkolaków do Olimpiady Kreatywności we Wrocławiu

Galeria » Przedszkole » 2017/2018 » Przygotowania przedszkolaków do Olimpiady Kreatywności we Wrocławiu

Olimpiada Kreatywności zbliża się wielkimi krokami !!! Już za 6 dni drużyna „Diamentowo-czekoladowych cofali cyborgowych przedszkolaków” w składzie: Ala Stawarska, Nadia Biernacka, Bartek Adamczyk, Tomek Kolarczyk, Mateusz Duda, Kamil Kasparek, Tymek Markiton, Alex Ogrocki oraz Franek Wiechoczek wraz z trenerkami: Beatą Jończyk i Mariolą Kozioł wyruszy do Wrocławia, by stawić czoła tegorocznym wyzwaniom.

Przygotowania do Olimpiady trwały od kilku miesięcy. Najpierw trenerki kładły nacisk na zapoznanie z tematyką wyzwania oraz na rozwiązywanie Wyzwań Na już, w których liczy się zarówno spryt, jak i praca całej grupy.

Tegoroczny temat przewodni Wyzwania Drużynowego dla Wschodzących Gwiazd – bo tak nazywany jest poziom przedszkolny – to szeroko rozumiana wielokulturtowość. Kreatywni musieli w swoim przedstawieniu pokazać jak żyją dzieci w dwóch różnych kulturach oraz ukazać różnice i podobieństwa obu kultur. Co więcej, ich zadaniem było również stworzyć rekwizyt, który ulegnie przemianie. Cofale zdecydowały się na kulturę śląską oraz afrykańską (murzyńską – jak mówi o niej drużyna).

Ostatnie tygodnie to intensywna praca nad scenariuszem oraz scenografią.