Przygotowania do Wielkanocy

Galeria » Przedszkole » 2017/2018 » Przygotowania do Wielkanocy

Wychowankowie Publicznego Przedszkola nr 4 pełną parą zabrali się do świątecznych przygotowań. W ramach realizacji projektu "Mała Ojczyzna" dzieci porządkowały kąciki zabaw, doglądały wiosennych kącików przyrody, przygotowywały dekoracje, a także piekły wielkanocne baby oraz barwiły jajka. Wszystko to sprawiało, że dzieci coraz bardziej czuły atmosferę zbliżających się świąt, tym samym zagłębiając się w tradycje i obrzędy z nimi związane. Najbardziej wyczekiwanym dniem była środa, kiedy to przedszkolacy, odświętnie ubrani, wspólnie zasiedli do wielkanocnego śniadanka, smakując własnoręcznie przygotowane smakołyki. Podczas przedszkolnych obchodów Wielkanocy, nie mogło zabraknąć również poszukiwania prezentów, które Zajączek zostawił dla dzieci w ogrodzie.

Serdecznie dziękujemy Państwu Langrzyk za sfinansowanie Jajek Niespodzianek dla grupy "Biedronek" oraz babci Karola Kozickiego za upieczenie zajączka wielkanocnego.