Linki:


CERTYFIKATY:
LINKI::PRZEDSZKOLAK Z PASJĄ 2018/2019

Galeria » Przedszkole » PRZEDSZKOLAK Z PASJĄ 2018/2019

 

Realizacja projektu poniżej

 

Projekt „Przedszkolak z pasją”


Projekt ten opiera się na działaniach przeprowadzonych we współpracy z rodzicami po to, aby każde dziecko w grupie poczuło się ważne i wyjątkowe poprzez prezentację swoich talentów, zainteresowań, hobby.

CELE DZIAŁAŃ:

 1. Poznanie każdego dziecka w grupie

 2. Zwrócenie uwagi na każdego z przedszkolaków osobno

 3. Zwrócenie uwagi na to, że każdy ma jakieś zainteresowania, pasje, hobby lub talenty

 4. Tworzenie sytuacji sprzyjających wspólnej zabawie na podstawie zaprezentowanych zainteresowań.

 5. Propagowanie postaw prospołecznych ( dzieci uczą się szanować ludzi i ich zwyczaje, zainteresowania, uczą się dzielenia zabawkami oraz cierpliwości poprzez czekanie na swoją kolej)

 

 

ZASADY I REGULAMIN REALIZACJI PROJEKTU

 

Każdemu dziecku zostaje przyporządkowany jeden tydzień roku szkolnego. Podczas tego tygodnia dziecko ma specjalne przywileje:

 • nosi pelerynkę lub odznakę „Przedszkolaka z pasją”

 • ma swój kącik, w którym umieszcza ulubione zabawki, książki, gry, zdjęcia, pamiątki itp.

 • codziennie może przynosić do przedszkola inne zabawki

 • zawsze idzie w pierwszej parze i decyduje o doborze zabaw, pełni rolę dyżurnego itp.

 • podczas jednego, wcześniej ustalonego z wychowawcą dnia (oraz ustalonej godziny) dokonuje prezentacji swojej pasji w ciekawy sposób (może to być pokaz malarski, film, zdjęcia, zorganizowane warsztaty, pokaz umiejętności tanecznych, sportowych, prezentacja kolekcji lalek, samochodów i inne); dzieci z najmłodszej grupy są wspierane przez rodziców lub bliskich z rodziny podczas samej prezentacji

 • nauczyciel służy radą i pomocą w zorganizowaniu spotkania z dziećmi

 • chętne przedszkolaki mogą również wykonać plakat lub kolaż przedstawiający zainteresowania dziecka

 "Motylkiem z pasją" w tym tygodniu była Hania, która uwielbia zwierzęta. Do przedszkola przyniosła swoją rybkę Madzię oraz świnkę morską Tęczę. Dziewczynka wraz ze swoją mamą opowiedziały o zwyczajach tych zwierzątek oraz o tym, jak należy się nimi prawidłowo opiekować. Bohaterka poczęstowała wszystkich własnoręcznie przygotowanymi babeczkami.

Galeria


 

 "Przedszkolakiem z pasją" w grupie "Motylków" był w tym tygodniu Mateusz. Opowiedział on kolegom i koleżankom o swoich zainteresowaniach na podstawie pięknego plakatu, wykonanego razem z rodzicami. Nasz bohater bardzo lubi wspólne z mamą wymyślać różne kreatywne zabawy oraz ciekawe eksperymenty. Dlatego też Mateusz zaprezentował dzieciom, jak w prosty sposób można samemu wykonać sobie zabawki, wykorzystując materiały, które mamy w domu.  "Motylki" pod okiem Mateusza i jego mamy uczyły się przygotowywać "gniotki" z balonów, mąki i włóczki, a następnie dorysowywały im różne "minki" przy pomocy mazaków. Kolejnym zadaniem było "łowienie" makaronowych "rybek" za pomocą słomek. Zabawa była przednia, a jej zwieńczeniem był słodki i zdrowy poczęstunek - pyszne truskawki.

W "Biedronkach" Dominik miał swój tydzień na prezentowanie zainteresowań. Chłopiec od najmłodszych lat pasjonuje się koparkami. Ma ich sporą kolekcję - są wśród nich koparki małe i duże oraz te na sterowanie. Największą frajdą była zabawa mini koparką z krzesełkiem, którą można było kopać w piasku.  Dominik potrafi opowiedzieć o ich przeznaczeniu, zna wyposażenie oraz sposób, w jaki się przemieszczają. Do przedszkola przyszli jego rodzice, p. Małgosia oraz p. Błażej, a także kuzyn Michael i ciocia Ola, która pracuje w naszym przedszkolu. Dziękujemy za łakocie i balony z nadrukiem!!!

Galeria


 

Piotruś  - "Przedszkolak z pasją" z Biedronek opowiedział o swoich zainteresowaniach w minionym tygodniu. Zaprosił do przedszkola mamę Jolę, która wraz z siostrą Jagodą, pomogła w czasie prezentacji. Podczas obiadu odwiedził nas p. Krzysztof - tata Piotrusia, którym chłopczyk koniecznie chciał się pochwalić. Dziękujemy za pyszne ciasto, soki oraz słodycze !!!

Galeria


 

W minionym tygodniu "Przedszkolakiem z pasją" w grupie Biedronek był Krzyś. Chłopczyk opowiedział nam o swoich zainteresowaniach związanych z dinozaurami - Krzyś posiada ogromną wiedzę na ich temat, zna trudne nazwy róznych gatunków dinozurów, wie, czym się żywiły i jakie miały zwyczaje. Ulubioną książką Krzysia jest "Król Lew", swoje pasje rozwija również w kuchni, pomagając mamie np. piec ciasteczka. Dzięki obecności mamy chłopca, p. Kasi, przedszkolaki miały możliwość udekorować dinozaurowe ciasteczka. Dziękujemy za zaangażowanie!!!

Galeria


 

W "Biedronkach" to Zosia prezentowała swoje pasje. Do przedszkola przyszła mama dziwczynki p. Klauda, która pomogła Zosi w przedstawieniu swoich zainteresowań. Wiemy, że nasza bohaterka lubi bajki, kolorowanki oraz chętnie pomaga mamie w kuchni. 

W "Motylkach" o swoich pasjach w tym tygodniu opowiadała Arlenka. Bohaterka przyniosła do przedszkola swoje ulubione zabawki, kolorowanki z postaciami ulubionych bajek oraz słodkie upominki dla kolegów i koleżanek z grupy. Gośćmi Arlenki były babcia oraz mama. 

Galeria


 

W "Motylkach" o swoich pasjach opowiadał w tym tygodniu Seweryn. Przygotował on piękny plakat, na którym przedstawił m.in. bohaterów swojej ulubionej bajki pt. "Psi patrol". Dzieci mogły pokolorować również obrazki tych postaci. Razem z babcią Seweryn zaprezentował kolegom bajkę oraz poczęstował wszystkich smakołykami. W piątek przedszkole odwiedzili rodzice Sewika. Dziękujemy!!!

W "Biedronkach" to Kamil dzielił się swoimi pasjami. Przez cały tydzień chętnie nosił pelerynkę bohatera oraz czołgi. W czwartek jego rodzice pomogli mu opowiedzieć o swoich zainteresowaniach. Chłopievc lubi wojsko i wszystko co się z nim wiąże. W przyszłości chce zostać "żołnierzem rządzącym innymi żołnierzami", i chyba ma do tego talent, który mogliśmy obserwwać podczas przeprowadzania treningu przedszkolaków.

Galeria


 

"Motylkiem" z pasją był w tym tygodniu Jaś, który interesuje się dinozaurami i wulkanami. Razem ze swoim tatą zaprezentował kolegom model wybuchającego wulkanu, który zrobił na wszystkich duże wrażenie. W związku z aktualnymi Świętami Wielkanocnymi Jasiu razem z mamą nauczył kolegów jak można złożyć komuś świąteczne życzenia w języku francuskim. Jaś miał również niespodziankę dla wszystkich - magiczne wielkanocne kolorowanki, które nabierały kolorów pod wpływem wody.

W "Biedronkach" to Maksio prezentował swoje zainteresowania. Zaprosił do przedszkola mamę Martynę i tatę Pawła, którzy wspólnymi siłami przygotowali dla dzieci niespodzianki. Najpierw każdy otrzymał pisankę ze styropianu nabitą na wykałaczkę, którą dekorował farbami. W międzyczasie pan Paweł piekł gofry dla dzieci, by nagrodzić ich za piekne wykonanie pisanek. Dziękujemy za poświęcony czas, upominki i łakocie !!!

Galeria


 

Jagoda – Przedszkolak z pasją z grupy Skrzatów najbardziej lubi bawić się lalkami różnego typu oraz bardzo lubi rysować - dziewczynka posiada duże zdolności plastyczne. Mama Jagody przyniosła do przedszkola słodycze, którymi dziewczynka poczęstowała rówieśników. Dziękujemy!

Oskar z "Biedronek" uwielbia prace związane z ogrodem. Wraz z mamą Ewą zaprezentował narzędzia ogrodnicze - zarówno prawdziwe jak i zabawkowe oraz przygotował dla każdego przedszkolaka sadzonkę do samodzielnego zasadzenia. Dzieci wybierały spośród sadzonek selera, sałaty lub szczypiorku. Bo jak wiadomo wszystko smakuje lepiej, jeżeli możemy to sami wyhodować. Z plakatu oraz umieszczonych na nim zdjęć poznaliśmy Oskara bliżej. Wiemy, że uwielbia różne zabawy - lubi się huśtać, bawić w basenie, jeździć autkiem, ale przede wszystkim ceni sobie czas spędzony na działce  z rodzicami. Dziękujemy za wspaniałe warsztaty oraz poświęcony czas !!!

"Przedszkolakiem z pasją" w grupie "Motylków" był Oliwier, który jest wielkim fanem bohaterów Avengers. Oliwier opowiedział wszystkim kolegom o swojej pasji na podstawie wykonanego wraz z rodzicami plakatu, a następnie przeprowadził w grupie quiz na temat swoich ulubionych bohaterów. Koledzy Oliwiera mogli również sami wcielić się w postacie Avengersów ubierając przyniesione przez Oliwiera maski.

GALERIA


 

 Olek – Przedszkolak z pasją z grupy Skrzatów bardzo lubi bawić się koparką. Przez cały tydzień przynosił do przedszkola ulubioną zabawkę – dużą koparę, która nabierała klocki, przewoziła je w wyznaczone miejsce, błyskała światełkami, a także przejeżdżała przez przeszkody robiąc różne ewolucje. Olek pozwalał pobawić się koparką swoim rówieśnikom, z czego byli bardzo zadowoleni. Dziękujemy!

W "Motylkach"  o swoich pasjach opowiadała Gabrysia, która zaprezentowała wspólnie z rodziną przygotowany plakat. Na zajęciach zagościły kolorowo przebrane siostry naszej bohaterki, które pod jej okiem przygotowywały zwierzątka z baloników. Na zakończenie czekała na wszystkich słodka niespodzianka - babeczki, które Gabrysia upiekła razem z mamą. Dziękujemy!!!

Mikołaj z "Biedronek" zaprosił do przedszkola mamę Anię, która pomogła zaprezentować jego zainteresowania. Miki przede wszystkim uwielbia traktory. Ma ich sporą kolekcję, posiada nawet traktor z przyczepą na akumulator, którym przewozi warzywa i owoce. Dowiedzieliśmy się, że gdy tylko robi się ciepło, chłopczyk od wczesnych godzin porannych, w kaloszach, czeka na możliwość wyjścia na podwórko, by pomagać przy pracach gospodarczych. Pani Ania przeczytała dzieciom również ulubioną książkę Mikołaja o magicznych kropkach, a na pamiątkę, każdy przedszkolak mógł zabrać do domu, 3 naklejki ze zwierzątkami. Dziękujemy !!!

 GALERIA


 

W grupie "Motylków" o swoich pasjach w tym tygodniu opowiadała Lenka. Wszystkie swoje zainteresowania zaprezentowała na pięknym plakacie. Koledzy Lenki bez trudu odgadli  po okładce "książki" na plakacie, jaka jest jej ulubiona bajka - "Piękna i Bestia". Wielką pasją Lenki jest taniec, który rozwija w grupie tanecznej mażoretek. Koledzy z grupy mogli więc zobaczyć, jak wygląda pałeczka do takiego tańca, a pod okiem Lenki również nauczyć się kilku kroków tanecznych. Na wszystkich czekała też słodka niespodzianka - babeczki z jabłkami, które Lenka przygotowała razem z mamą.

Taniec Lenki 

Hania – Przedszkolak z pasją z grupy Skrzatów przyniosła w poniedziałek plakat, z którego dowiedzieliśmy się, że jest ona miłośniczką robienia wymyślnych fryzur, uwielbia tańczyć, śpiewać, a w wolnym czasie tworzy z papieru i bawi się ze starszą siostrą Natalką, z którą wymyśla różne układy taneczne. Kolejnego dnia wraz z mamą dziewczynki wykonaliśmy samodzielnie, dokładnie według przepisu muffinki. Podczas podwieczorku nastąpiła ich degustacja, choć zdarzyło się, że niektóre dzieci zabrały babeczki do domu wraz z przepisem, który Pani Sylwia przygotowała dla każdego przedszkolaka. Hanka tańczy w mażoretkach i jest bardzo wygimnastykowana, w związku z tym pewnego ranka poprowadziła ćwiczenia poranne dla dzieci oraz dała popis kręcenia pałeczką. W piątek mama Hani przeczytała przedszkolakom bajkę oraz pokazała zdjęcia i filmiki z pokazów tanecznych córki. Byliśmy zachwyceni umiejętnościami dziewczynki. Bardzo dziękujemy za wszystkie podjęte działania!

W "Biedronkach" to Alicja z dumą nosiła pelerynkę Przedszkolaka z Pasją. Do przedszkola zaprosiła mamę i tatę, którzy pomogli jej w prezentacji zainteresowań. Ala wprost uwielbia bajkę "Psi Patrol" - posiada prawie całą kolekcję gumowych figurek przedstawiających głónych bohaterów. Dzieci mogły pobawić się figurkami, a te, które najlepiej odpowiadały na pytania p. Magdy, otrzymały czapeczki z motywem z bajki. Każdy przedszkolak wybrał sobie rónież kolorowankę oraz 2 słomki z bohaterami "Psiego Patrolu". Dziękujemy za zaangażowanie i poczęstunek.

Galeria


 

Szymon - Przedszkolak z pasją z grupy Skrzatów opowiedział o swoich zainteresowaniach wraz z mamą podczas prezentacji zdjęć. Było to: konstruowanie ciekawych budowli z klocków oraz wędkowanie. Bardzo ciekawa okazała się pasja chłopca związana z eksperymentowaniem. Szymon pokazał nam jak można wytworzyć prąd z cytryn, mandarynek, ziemniaków. Przedszkolaki mogły wraz z nim poeksperymentować i wyciągnąć ciekawe wnioski. Myślę, że wszyscy się dużo nauczyliśmy. Dziękujemy za zaangażowanie i słodki poczęstunek!

W Biedronkach to Filip był Przedszkolakiem z pasją. Do przedszkola przyszli jego rodzice, którzy przygotowali dla dzieci niespodzianki. Mogliśmy obejrzeć album ze zdjęciami małego Filipa, wysłuchaliśmy nowej wersji "Czerwonego Kapturka" - ulubionej bajki chłopca, której tytuł brzmi "Filip Kapturek". Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały maski zwierząt, które mogły ozdobić wg własnego pomysłu, by następnie założyć je na twarze. Po obiedzie Filip poczęstował dzieci owsianymi ciasteczkami, które przygotował z rodzicami.

W tym tygodniu w grupie Motylków o swoich pasjach opowiadała Hania, która zaprezentowała kolegom swój talent muzyczny w utworze "Panie Janie" granym na pianinie. Chętne dzieci mogły pod okiem naszej bohaterki nauczyć się grać wysłuchaną melodię lub po prostu poimprowizować na pianinie. 

Galeria


 

 Motylkiem z pasją w tym tygodniu był Karol, który przygotował z rodzicami piękny album na temat swojej rodziny oraz ich wspólnych pasji. Pokazał również kolegom i koleżankom swoje ulubione zabawki i książki. Największym zainteresowaniem kolegów cieszyła się gra w "Piotrusia" i "Chińczyka". Dotatkową niespodzianką był słodki poczęstunek.

Antoś - Przedszkolak z pasją z grupy Skrzatów zaskoczył nas w poniedziałek ogromnym plakatem ze swoją podobizną i mnóstwem zdjęć, będących odzwierciedleniem jego zainteresowań i pasji (są to: budowanie z klocków Lego, pływanie, jazda na rowerze). Rodzice chłopca odwiedzili nasze przedszkole – tata Karol przedstawił filmik z życia syna, a mama Dorota przeprowadziła z dziećmi liczne zabawy ruchowe, ćwiczenia gimnastyczne, bowiem Antoś bardzo lubi sport. Dziękujemy za słodki poczęstunek i zaangażowanie!

Galeria


 

Madzia - Przedszkolak z pasją z grupy Skrzatów przyniosła do przedszkola plakat, który odzwierciedlił jej zainteresowania i uzdolnienia – śpiew, taniec, ćwiczenia gimnastyczne, zabawy twórcze. Mama dziewczynki pomogła przeprowadzić z przedszkolakami warsztaty twórcze związane z wykonaniem pomponów z włóczki. Dzieci chętnie przystąpiły do pracy i wykonały czasem nawet kilka kolorowych pomponików. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie!

Przedszkolakiem z pasją w grupie Motylków była w tym tygodniu Nicola, która przygotowała piękny plakat przedstawiający jej zainteresowania i przyniosła swoje ulubione zabawki. Nicola przedstawiła również kolegom i koleżankom z grupy swojego małego przyjaciela - chomika o imieniu Dafi i wraz z mamą opowiedziała wszystkim jak wygląda opieka nad tym małym zwierzątkiem.

W Biedronkach to Emilka z dumą nosiła pelerynkę bohatera. Mama Sabina zaprezentowała zdjęcia z życia rodziny i wraz z Emilką opowiedziała o jej zainteresowaniach. Dziewczynka najbardzij lubi kolorować. Dzieci otrzymały kolorowanki oraz pyszne misie Lubisie. Dziękujemy!!!

Galeria


 

Maja z grupy "Biedronek" wraz z mamą Adą zaprezentowała szereg zainteresowań. Dziewczynka uwielbia wszelkie aktywności plastyczne, razem z mamą tworzy gry, układa puzzle. Do przedszkola przyniosła albumy ze zdjęciami - mogliśmy obserwować jak Maja rosła i stawiała pierwsze kroki. Pani Ada przygotowała dla dzieci zajęcia plastyczne - wspólnie stworzyliśmy ogromną gąsienicę, która zdobi naszą salę, oraz farmę ze zwierzątkami. W ostatnim dniu swojego "bohaterowania" Maja poczęstowała wszystkich domowymi ciasteczkami. Dziękujemy !!!

Oliwia - Przedszkolak z pasją z grupy Skrzatów razem ze swoją mamą opowiedziały o licznych zainteresowaniach dziewczynki – tańcu, jeździe na rowerze, wędrówkach górskich, rysowaniu, pływaniu. Tata dziewczynki jest morsem i niesamowite jest to, że Oliwka także odważyła się raz wejść w zimie do lodowatej wody – podziwiamy! Mama dziewczynki przyniosła do przedszkola koronę z gąbki, z której produkowane są materace i zaproponowała dzieciom, aby ją ozdobiły wegług własnych pomysłów. Przyniosła także wiele albumów ze zdjęciami, więc mogliśmy zobaczyć, jak wyglądała Oliwka gdy była mała i co przeżyła w ciągu swoich 6 lat życia. Pani Izabela przeczytała nam też bajkę włączając się do akcji: Cała Polska czyta dzieciom oraz razem z córką poczęstowała dzieci pysznymi soczkami. Bardzo dziękujemy!

Galeria


 

Michał - Przedszkolak z pasją z grupy Skrzatów razem ze swoim tatą opowiedzieli o licznych swoich zainteresowaniach, hobby oraz o marzeniach z nimi związanych. Michał bardzo lubi wędrówki po górach, interesuje się dinozaurami i wulkanami, chciałby w najbliższej przyszłości zobaczyć wulkan z bliska. Pan Tomek bardzo ciekawie opowiadał o niesamowitych pasjach syna, a podczas prezentacji zdjęć mogliśmy nacieszyć oko pięknymi widokami. Było to bardzo pouczające spotkanie. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie!

Weronika - Przedszkolak z pasją z grupy Motylków bardzo chętnie pokazała swoje ulubione zabawki kolegom. Doskonale sprawdzała się jako lider w zabawach oraz pomocnik nauczyciela.

Galeria


 

Lenka - Przedszkolak z pasją z grupy Skrzatów przez cały tydzień była najważniejszym dzieckiem wśród rówieśników. Pełniła dzielnie funkcję dyżurnej, ustawiala się zawsze w pierwszej parze. Poznaliśmy także jej zainteresowaniach, czyli: sport, gimnastyka, taniec. Dziękujemy!


 

Przedszkolakiem z pasją w grupie "Motylków" był w tym tygodniu Franek. Ulubiona bajka Franka to Transformers:Rescue Bots, dlatego też przyniósł on do przedszkola kolorowe peleryny i maski swoich bohaterów, w których mogli zamienić się  koledzy z jego grupy. Franek zaprezentował również kolegom zrobioną wspólnie z rodzicami dużą grę planszową, w którą dzieci chętnie wspólnie zagrały. Nasz bohater chciał podzielić się z kolegami swoją pasją do kosmosu. Z pomocą babci Franek opowiedział wszystkim ciekawostki ze swojej ulubionej książki pt. "Profesor Astrokot odkrywa kosmos". Na zakończenie Franek wręczył wszystkim upominki - czekoladki, naklejki i plan zajęć.

Bartek – Przedszkolak z pasją z grupy Skrzatów wraz ze swoimi rodzicami zaprezentował swoje liczne zainteresowania i pasje. Chłopiec bardzo lubi jazdę na rowerze, bierze nawet udział w zawodach rowerowych – mogliśmy podziwiać zdobyte medale. Bartek lubi także wędrówki górskie, wyjazdy nad morze – oglądaliśmy zdjęcia i słuchaliśmy ciekawostek z różnych ciekawych miejsc. Największą jednak pasją chłopca, a jak się okazało także jego rodziców jest kosmos – przedszkolaki powiększyły swoją wiedzę na ten temat poprzez oglądanie modelu układu słonecznego, słuchanie różnych ciekawostek o planetach, gwiazdach, Księżycu, także przez oglądanie specjalnej aplikacji, którą tatuś Bartka włączył w telefonie i dzięki temu mogliśmy oglądać niebo jakby przez teleskop. Podsumowując zdobytą wiedzę przedszkolaki wzięły udział w quizie przygotowanym przez Bartka i jego rodziców – dzieci miały dużo radości, bowiem po każdym pytaniu można było otwierać okienka – niespodzianki, za którymi krył się obrazek – rakieta lecąca w kosmos. Bartek na zakończenie poczęstował kolegów i koleżanki ciasteczkami owsianymi, które ozdobione były lukrowymi motywami kosmosu. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie!

 W "Biedronkach" - Przedszkolakiem z pasją w minionym tygodniu była Zosia Lipianin. Dziewczynka z dumą nosiła czerwoną pelerynkę, a do przedszkola zaprosiła mamę Teresę, która pomogła zaprezentować pasje swojej córki. Bowiem zosia uwielbia robić różne eksperymenty i doświadczenia. Razem z mamą przygotowały pokaz wybuchającego wulkanu oraz ekperyment z mieszaniem barw. Najśmieszniejszym punktem spotkania była jednak zabawa z "Pupilem Kupilem" - pieskiem, który z humorem uczy dzieci, że należy sprzątać po swoich ulubieńcach. Dziękujemy za ciekawe spotkanie i słodycze !!!

 Galeria


 

Dominika – Przedszkolak z pasją z grupy Skrzatów zaprosiła mamę do przedszkola, aby przeczytała dzieciom bajki, bowiem dziewczynka bardzo lubi książki. Przyniosła też do przedszkola na cały dzień rybkę o imieniu Błękitek – mogliśmy obserwować jej zachowanie oraz podziwialiśmy jej piękne kolory. Przez cały tydzień Dominika przynosiła dużo zabawek, którymi chętnie bawiła się z koleżankami. W piątek poczęstowała dzieci wafelkami. Bardzo dziękujemy!

W Biedronkach to Nadia Lisowska opowiadała o swoich zainteresowań. Z pomocą mamy Dominiki zaprezentowała liczne pasje - zabawy w dom, zabawy ciastoliną, spacery, podróże, jazdę na rowerze. Jednak największą pasją dziewczynki jest taniec oraz czytanie. Zarówno umiejętności taneczne jak i zainteresowanie książkami mogliśmy obserwować w czasie prezentacji - kiedy to Nadia nieustannie podskakiwała w rytm muzyki :-) Pani Dominika przeczytała dzieciom jedną z przygód "Kici Koci", a wszystkiemu zza pleców mamy przysłuchiwał się brat Nadii - malutki Tymuś. Dziękujemy za zaangażowanie i poczęstunek

Galeria


 

Wiktoria – Przedszkolak z pasją z grupy Skrzatów opowiedziała nam o swoich zainteresowaniach – pływanie, jazda na hulajnodze, pieczenie ciastek. Mama dziewczynki - pani Karolina upiekła muffinki marchewkowe, przygotowała ozdoby do dekoracji, bakalie oraz kremy: biały i czekoladowy i każde dziecko mogło samodzielnie udekorować swoją babeczkę, a później oczywiście ją zjeść. Wiktoria bardzo lubi bajkę pt.: „Kraina Lodu”, a najbardziej księżniczkę Elzę, za którą była przebrana i którą wdzięcznie naśladowała w czasie swego całotygodniowego panowania. Bardzo dziękujemy za aktywny udział w projekcie!

Bohaterką tego tygodnia w grupie "Motylków" była Danusia, która wraz z rodzicami przygotowała da kolegów i koleżanek słodką niespodziankę - pyszne babeczki.

"Biedronki" reprezentował Kamil J. Codziennie do przedszkola przynosił koparki róznej wielkości. Chętnie dzielił się nimi z dziećmi, co więcej do przedszkola zaprosił siostrę Dominikę, która poświęciła kilka minut na zabawę z przedszkolakami.

Galeria


 

W mikołajkowym tygodniu o swoich pasjach opowiedział nam Tomek Hercog z Motylków. Jest on wielkim fanem piłki nożnej. Kibicuje najbardziej biało-czerwonym i sam pragnie zostać w przyszłości piłkarzem. Jak na prawdziwego małego kibica przystało Tomek przyniósł do przedszkola swoją ulubioną zabawkę - piłkarzyki.

Galeria


 

O swoich pasjach w tym tygodniu opowiedział Antoś Koska z "Motylków", który przygotował razem z rodzicami ciekawy plakat nt swoich zainteresowań. Największą pasją chłopca jest Spiderman, który znalazł się nawet na babeczkach wspólnie upieczonych przez przedszkolaka z pasją i jego mamę.

W "Biedronkach" o swoich zainteresowaniach opowiadał Kacper Bura. Zaprosił do przedszkola mamę Kamilę i tatę Grzegorza, którzy pomogli mu przedstawić się grupie. Dowiedzieliśmy się, że Kacper chciałby zostać policjantem, stąd też jego przebranie, albo strażakiem jak kiedyś tata. Chłopiec bardzo lubi podróże, szczególnie podobały mu się ostatnie wakacje w Turcji, o których często wspomina. Kacper lubi również jeździć dużym quadem wraz ze swoim psem. Dla dzieci wraz z mamą przygotował pyszne babeczki.

Dziękujemy!!!

 Galeria 


 

„Przedszkolakiem z pasją” w tym tygodniu w grupie „Motylków” był Eryk, który przygotował razem z rodzicami niespodziankę dla swoich kolegów i koleżanek z grupy – wysoką, obrotową wieżę 3D, przedstawiającą jego pasje. Wieża wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród rówieśników – każdy chciał obracać wieżę i oglądać umieszczone na niej figurki i samochodziki. Eryk przyniósł do przedszkola również swoje ulubione zabawki, a na zakończenie „swojego” tygodnia poczęstował wszystkich pysznymi cukierkami.


Tatiana Mazur – Przedszkolak z pasją z grupy Skrzatów zaprosiła do przedszkola swoich rodziców – mamę Małgorzatę i tatę Krzysztofa, aby pomogli jej w zaprezentowaniu swoich pasji. Na początku mama Tani za względu na zbliżające się Mikołajki opowiedziała ciekawą historię, a mianowicie wydarzyła się nieprawdopodobna rzecz – Tania napisała list do Św. Mikołaja, a On jej odpisał i pani Małgosia przeczytała nam ten list. Dowiedzieliśmy się z niego, że najważniejsze są marzenia. W dalszej części spotkania tatuś Tani włączył nam przygotowaną w domu prezentację – były to wspomnienia z życia dziewczynki od narodzin do dnia dzisiejszego. Dowiedzieliśmy się, że dziewczynka bardzo lubi pływać i nurkować. Następnie dziewczynka zaprezentowała nam swoje zainteresowania dotyczące śpiewu i tańca – zaśpiewała piosenkę, a podczas tańca mogliśmy ją naśladować i wspólnie bawić się przy muzyce. Na zakończenie Państwo Mazur przekazali przedszkolakom upieczone muffinki marchewkowe i porzeczkowe. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie!


Grupę Biedronek reprezentowała Emilka Hejna. Dziewczynka przynosiła do przedszkola zabawki, którymi chętnie dzieliła się z innymi. Ze spotkania z mamą Emilki, p. Małgosią, dowiedzieliśmy się, że dziewczynka uwielbia bajkę "Masza i Niedźwiedź" i ma sporą kolekcję przedmiotów z nią związanych - m.in liczne zabawki, książki, ubranka, ręczniki oraz pościel. Pasją Emilki jest gotowanie z mamą, dlatego też zaprosiła naszą grupę do wykonania klusek śląskich, które ochoczo zjedliśmy na obiad. Na deser p. Małgosia przygotowała dla dzieci czekoladowe muffinki. Dziękujemy!!!

Galeria


 

Krzyś Lubszczyk – Przedszkolak z pasją z grupy Skrzatów ma szerokie zainteresowania, o których opowiedział swoim kolegom i koleżankom razem ze swoim tatusiem Błażejem. W domu przygotowali bardzo ciekawą prezentację, która pomogła w przedstawieniu pasji chłopca. Okazało się, że Krzyś bardzo lubi wędrówki po lesie – mogliśmy zobaczyć naturalne okazy, takie jak: szyszki, huby, jarzębinę. Bardzo lubi budowanie z klocków Lego – pokazał nam ciekawe konstrukcje samodzielnie wykonane. Interesuje się także zwierzętami - przyniósł do przedszkola chomika, którym się umiejętnie opiekuje. Chłopiec bardzo lubi pomagać tatusiowi w pracach na działce i lubi pływać – oglądalismy nawet krótki filmik z nauki pływania. Rodzice Krzysia przygotowali dla przedszkolaków pracę plastyczną do wykonania, którą było rysowanie i kolorowanie drugiej połowy naklejonego liścia. Dzieci wspaniale poradziły sobie z zadaniem, a na końcu był jeszcze słodki poczęstunek. Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie!

Kuba Grandus był Przedszkolakiem z pasją w minionym tygodniu. Chłopiec wraz z mamą Kasią zaprezentował swoje zainteresowania na ogromnym plakacie z licznymi zdjęciami. Wiemy, że Kubuś lubi jeździć na rowerze, bawić się autkami, pociągami i klockami. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się stacja kolejowa z pociągami, które chłopiec przyniósł do przedszkola. Pani Kasia wraz z Kubusiem przygotowali również pracę plastyczą "Parasolki". Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Dziękujemy za zaangażowanie.

Galeria


 

Piotr Czajkowski – Przedszkolak z pasją ze Skrzatów zapoznał nas ze swoimi zainteresowaniami, którymi są klocki LEGO, opowiedział o niezwykłych konstrukcjach, jakie można z nich stworzyć oraz pokazał przyniesiony pojazd. Przedszkolaki zadawały chłopcu pytania, a on dzielnie na nie odpowiadał, jak ekspert w tej dziedzinie. Przypomnieliśmy sobie nazwy różnych zestawów tych klocków: Angry Birds, City, Star Wars, Duplo, itd. Dziękujemy Piotrkowi za podzielenie się swoją pasją!

W grupie Motylków o swoich pasjach opowiadał Tomek Kuskowski. Z plakatu, który przygotował wraz z zrodzicami, mogliśmy się dowiedzieć jakie są jego ulubione potrawy, jak spędza wolny czas, i że jego ulubionymi zabawkami są klocki LEGO, puzzle i samochody. Niektóre z tych zabawek Tomek przyniósł do przedszkola.

Biedronki reprezentował Gabryś Giemza. Chłopiec zaprosił do przedszkola mamę Martę, która wspierała chłopca w prezentowaniu jego pasji. Gabryś fascynuje się lokomotywami. Zna różne rodzaje lokomotyw, o któych opowiedział kolegom przy pomocy specjalnego telewizorka, do którego wkładał pokolorowane przez siebie lub rodziców lokomotywy. Z pamięci recytował "Lokomotywę" Tuwima, co przysporzyło mu licznych braw. A wraz z mamą i dziećmi Gabryś, przy wtórze ulubionej piosenki "Jedzie pociag z daleka", zaprowadził dzieci do łazienki. Po zupce natomiast, poczęstował dzieci pysznymi cukierkami. Do przedszkola chłopiec przynosił ulubione ksiązki oraz kolorowanki.

Dziękujemy za zaangażowanie.

Galeria


 

W dniach 22.- 26.10. Karol z grupy Skrzatów był "Przedszkolakiem z pasją". Chłopiec przyniósł do przedszkola koparkę i opowiedział nam o swoich zainteresowaniach, które są związane z takimi pojazdami jak: kombajn, koparka i traktor. Karol ma wyjątkową kolekcję tych pojazdów w domu, chętnie się nimi bawi i zna różne ciekawostki na ich temat.

Ostatnie 2 tygodnie w grupie Motylków należały do braci Piotra i Pawła. Chłopcy przynieśli do przedszkola swoje ulubione zabawki i z chęcią przewodzili wszystkim zabawom, a także pełnili obowiązki dyżurnych.

W Biedronkach o swoich pasjach opowiadała Karolinka. Z dumą nosiła pelerynkę, chętnie prowadziła grupę na spacer, idąc w pierwszej parze. Do przedszkola przynosiła swojego ulubionego misia, z których prawie nigdy się nie rozstaje. A opowiedziała o tym, jak lubi bawić się w dom.

Galeria


 

Kolejny tydzień w grupie "Biedronek" należał do Nadii Jendrysik. Dziewczynka zaprosiła do przedszkola całą rodzinę: mamę Kamilę, tatę Łukasza oraz siostrę Tolę.  Dziewczynka chętnie uczestniczy w rodzinnych, górskich wyprawach, do których zawsze odpowiednio się przygotowuje. W wolnych chwilach uwielbia zabawę w dom wraz ze swoją siostrą. Natomiast ulubioną bohaterką Nadii jest Heidi, której przygody mogliśmy oglądać w piątek. Ciekawostką jest to, że Nadia marzy o tym, aby zostać "kozim generałem" (tak, jak jej ulubiona postać z bajki). Dużym zainteresowaniem cieszył się również basen z piłeczkami, który dziewczynka przyniosła do przedszkola. Dziękujemy za naklejki i poczęstunek !!!

 

Z kolei w "Motylkach" swoje pasje prezentował Michał. Razem z rodziami przygotował piękny plakat w formie 3D, przedstawiający wszystkie jego ulubione zabawy i zainteresowania - począwszy od sportów, takich jak pływanie czy granie w piłkę, po zabawy pociągami. Plakat wzbudził ogromne zainteresowanie kolegów i koleżanek z grupy, którzy chętnie bawili się wszystkimi atrakcjami na nim umieszczonymi

 Filmik "Zabawa w dom" - Nadia

GALERIA

 


 

W dniach 01.- 05.10. Kajetan z grupy Skrzatów był "Przedszkolakiem z pasją". W piątek chłopiec wraz z mamą opowiedział kolegom i koleżankom z grupy o swoich zainteresowaniach – a są to klocki LEGO, którymi Kajtek bardzo lubi się bawić oraz zwierzątka. Gościem w przedszkolu był króliczek o imieniu Łatka – mnóstwo ciekawych rzeczy dowiedzieliśmy się na jego temat, obserwowaliśmy jego zachowanie, a także częstowaliśmy się plasterkami marchewki, jak się okazuje, że nie tylko króliczek je lubi. Dziękujemy za pouczające zajęcia i słodkości!

Grupę Biedronek reprezentowała Zosia T. Zosia chętnie zaprosiła do przedszkola całą rodzinę. Mamę Justynę, tatę Radka oraz brata Antosia, który chodzi do naszej szkoły. Wspólnie opowiedzieli o pasjach Zosi. O tym, że uwielbia tańczyć i śpiewać, a jej ulubioną bajką jest "Psi Patrol". Wspólnie z rodziną dziewczynki bawiliśmy się w zabawę ze śpiewem "Boogie-woogie" (akompaniował nam na gitarze tatuś Zosi), a także witaliśmy się z ogromną maskotką Marshallem, za którą przebrała się mama naszego "Przedszkolaka z pasją". Pani Justyna towarzyszyła nam również podczas wykonywania kompotów.

GALERIA