Projekt "PINGWINY NA ANTARKTYDZIE"

Galeria » Szkoła » 2019/2020 » Luty » Projekt "PINGWINY NA ANTARKTYDZIE"

W dniach 10.02-13.02 klasa II pracowała metodą projektu. Celem zajęć było poznanie zimnego i ciekawego kontynentu jakim jest Antarktyda w oparciu o lekturę A. i Cz. Centkiewiczów pt. "Zaczarowana zagroda". Przez kilka dni uczniowie gromadzili informacje w tworzonym na bieżąco lapbooku. Klasa pracowała w grupach metodami TRP /Twórczego Rozwiązywania Problemów/. Dzieci zgromadziły ciekawostki o Antarktydzie,  poznały autorów lektury,  dowiedziały się jak żyją pingwiny i dlaczego zagroda była "zaczarowana". W klasowym konkursie pięknego czytania Im zdobyli Krzyś i Natan,  IIm- Tymek a IIIm- Maja, wpaniale czytali również Filip i Oliwier. Efektem pracy grup są m.in. wspaniałe makiety przedstawiające pingwiny w zagrodzie. Podczas podsumowania zajęć każdy uczeń dumnie zaprezentował swój lekturowy lapbook.

Sylwia Lubszczyk