Projekt "Face to Face with the World"

Galeria » Szkoła » 2019/2020 » Październik » Projekt "Face to Face with the World"

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do międzynarodowego projektu edukacyjno-humanitarnego pod nazwą Face to Face with the World.

Projekt objęty jest honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.  Polega na prowadzeniu lekcji on-line we współpracy z uczniami z 16 państw świata. Skierowany jest do dzieci, które w wolontariacie potrafią odnaleźć swój cel, mogą poczuć się docenione, potrzebne. Jego celem jest łamanie stereotypowego patrzenia na świat, poznawanie nowych kultur i tradycji, poszanowanie pokoju, walka z rasizmem i ksenofobią, pokazanie jak wojna, ubóstwo czy brak dostępu do edukacji wpływają na życie dzieci na świecie. Jego wartością dodaną jest rozwijanie kompetencji w zakresie języka obcego. Osobą, której zawdzięczamy udział w projekcie jest Dyrektor Projektu Pani Anna Hora Lis, nasza doradczyni i opiekunka. Szkolnymi koordynatorami są pani Żaneta Czogalik oraz pan Karol Mikółka.

Nasi wychowankowie będą mieli możliwość poznać uczniów kenijskiej szkoły w Nairobi, w której dyrektorem jest Dishon Otiende.
Mamy nadzieję, że międzykontynentalne  znajomości nawiązane za pośrednictwem projektu
przetrwają lata.