Projekt „Mały Książę – mój nowy przyjaciel”

O nas » Nasze oddziały » Klasa 7 » Projekt „Mały Książę – mój nowy przyjaciel”

W listopadzie 2017 r. klasa VII  realizowała na lekcjach języka polskiego projekt „Mały Książę – mój nowy przyjaciel”. Było to ciekawe doświadczenie dla wszystkich – uczniowie lubią pracę zespołową, mieli też okazję popracować inaczej niż na co dzień: oglądali fragmenty filmu, przeglądali artykuły na temat lektury. Najbardziej zainteresowały ich cytaty z „Małego Księcia” oraz wymyślone przez nich samych planety, które mógłby odwiedzić bohater książki. Było to inspiracją do stworzenia własnych prac – plakatów, związanych z przygodami Małego Księcia. Tworzenie rysunków, opisów i komentarzy było doskonałą okazją do rozwijania dziecięcej wyobraźni, kreatywności ,ale także do poszerzania zasobu słownictwa, kształcenia umiejętności czytania tekstów ze zrozumieniem, rozwijania umiejętności pracy ze słownikiem, nie wspominając już o umiejętności pracy w grupie.

Margot Matusiak