Program "Mała ojczyzna"

O nas » Realizowane projekty » Program "Mała ojczyzna"

KÓŁKO HISTORYCZNE W TERENIE- W RAMACH REALIZACJI PROGRAMU „MAŁA OJCZYZNA”

Dla uczniów SP 4 współczesny Jedłownik to okolica nieczynnego szybu kopalni Marcel, natomiast mniej znana jest część  historyczna, po drugiej stronie ulicy Pszowskiej ( duży ruch samochodowy niestety nie sprzyja spacerom  po okolicy). Korzystając z ładnej pogody uczniowie klasy V-ej i VI-ej uczestniczący w kole historycznym wybrali się na zajęcia w terenie, zapoznając się z historią Jedłownika na tle historii Wodzisławia Śl. Podczas spaceru uczniowie poznali  historię drewnianego kościółka, który został przeniesiony do Jastrzębia, zapalili znicze na grobach powstańców poznając jednocześnie niektóre fakty z lat 1919-1921,  a także  Jedłownicki  Zameczek . Takie wyprawy z pewnością  utrwalają wiedzę o Małej Ojczyźnie.

Barbara Połednik