Program "Fantastyczne możliwości"

Galeria » Szkoła » 2016/2017 » Grudzień » Program "Fantastyczne możliwości"

Owocna współpraca ZSP nr 4 z Urzędem Miasta Wodzisławia Śląskiego

Efektem systematycznej współpracy ZSP nr 4 z Urzędem Miasta Wodzisławia Śląskiego była realizacja programu profilaktyki uniwersalnej pt. „Fantastyczne Możliwości”, na który pozyskano kwotę w wysokości 5.531 zł. Program ukierunkowany na opóźnianie wieku inicjacji alkoholowej rozpoczął się czwartego kwietnia 2016 roku a zakończył  trzydziestego listopada 2016 roku.

W ramach realizacji programu zorganizowano spotkanie inaugurujące pt. „Wieczór fantastycznych możliwości”, podczas którego uczniowie i ich rodzice mogli w kreatywny sposób spędzić czas wolny uczestnicząc w warsztatach astronomicznych. Przeprowadzono zajęcia  profilaktyczno – warsztatowe  dla uczniów klas piątych i szóstych i ich rodziców z wykorzystaniem pakietu materiałów z równoczesną realizacją etapu domowego. Ważnym elementem programu była impreza ogólno środowiskowa pt. „Wieczór dobrej zabawy” oraz organizacja konkursu plastycznego „Świat wolny od alkoholu” i literackiego „Planeta wolna od uzależnień”. Program zrealizowano przy ścisłej współpracy z Urzędem Miasta Wodzisławia Śl., Pracownią Profilaktyki Młodzieżowej „Pro-M” z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz Stowarzyszeniem „RAZEM NA SZYBIKU”.

Luiza Rybicka