Pożegnanie starszaków 15.06

Galeria » Przedszkole » Archiwum 2017/2018 » Pożegnanie starszaków 15.06

Wzruszająco, zabawnie, wyjątkowo...

Pożegnanie starszaków” w PP 4 jakiego jeszcze nie było!

Dnia 15.06.2018r. w ZSP nr 4 odbyła się uroczystość „Pożegnania starszaków”. Dzieci z grupy Skrzatów i Motylków przygotowały program artystyczny, który rozpoczęły bardzo poważnie - od Poloneza. Wielu wzruszeń dostarczyło Rodzicom oglądanie tego wzniosłego momentu – tym bardziej, że tańczących par w tym roku było niezwykle dużo, a taniec ten, nie należy do najprostszych. Program zawierał także wiersze, liczne piosenki, a na koniec wakacyjny taniec. Uroczystość poprowadzili konferansjerzy – przedszkolacy, którzy dzięki dobrej umiejętności czytania świetnie poradzili sobie z wyzwaniem. I nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie niebywała pomysłowość, inicjatywa i chęć działania rodziców, którzy wzbogacili program artystyczny swoimi przerywnikami. Najpierw, przypominając o udziale naszego przedszkola w Olimpiadzie Kreatywności we Wrocławiu i wręczając trenerkom statuetki: TRENER ROKU Destination Imagination 2018 - uroczyście, na scenie, przy piosence: „Magic in the Air”. Niezwykle zabawnym momentem był taniec z mopami sześciu tatusiów, przebranych w stroje skrzatów do piosenki „Zwierzogród”- panowie nawiązali tym samym do uroczystości „Pasowania na starszaka”, kiedy to ich pociechy tańczyły właśnie do tej muzyki. Najbardziej wzruszającym momentem było wywoływanie wszystkich pań biorących udział w procesie wychowawczo – dydaktyczno – opiekuńczym dzieci, od malucha do starszaka. Nauczycielki, krocząc na scenę po czerwonym dywanie otoczonym szpalerem utworzonym przez dzieci trzymające w górze kwiaty, otrzymały podziękowania od Rady Rodziców, a także gromkie brawa przy dźwiękach piosenki „Sky full of stars”.

I wydawać by się mogło, że to tylko starszaki były w tym dniu najważniejsze, jednak, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki w rękach rodziców, to my – personel przedszkola, poczuliśmy się niezwykle ważni i docenieni. Serdecznie i gorąco dziękujemy!

Absolwenci przedszkola otrzymali od pani dyrektor (w zastępstwie pani Grażyna Malik) dyplomy ukończenia przedszkola i pamiątkowe książki, a od młodszych kolegów, którzy pożegnali starszaków wierszem, własnoręcznie przygotowane upominki. Za sprawą niezwykłej wspópracy z rodzicami w roku szkolnym 2017/2018, m.in. za ogromne zaangażowanie w projekt: „Bohater Tygodnia” wszyscy rodzice otrzymali podziękowania. Można śmiało i szczerze powiedzieć: Tacy rodzice to skarb!

Beata Jończyk