Pożegnanie starszaków 12.06

Galeria » Przedszkole »  Archiwum 2018/2019 » Pożegnanie starszaków 12.06

Pożegnania nadszedł czas...

Dnia 12.06. w ZSP nr 4 odbyła się uroczystość „Pożegnania starszaków”. Sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi przedszkolakami ze wszystkich grup oraz rodzicami przyszłych uczniów. Uroczystość pożegnania przebiegała „standardowo” - były wiersze, piosenki, krótkie formy teatralne. Tradycją jest, że starszaki tańczą poloneza - jak zwykle odświętnie ubrani, w biretach na głowie wyglądały wzruszająco. Młodsze dzieci z grupy Biedronek pożegnały kolegów wierszem i tańcem, który tak podobał się przedszkolakom, że wszystkie wspólnie wykonały ciekawy układ choreograficzny do wpadającej w ucho muzyki. Zwieńczeniem części artystycznej była inscenizacja taneczna pt. „Nie taki straszny strach” w wykonaniu Skrzatów i Motylków , która rozbawiła, a zarazem wzruszyła rodziców. Przedszkolaki mogą być dumne z przygotowanego tańca, ponieważ, biorąc udział w Regionalnym Przeglądzie "Roztańczone Pantofelki" w Rybniku, wywalczyły II miejsce. Koniec uroczystości związany był z podziękowaniami, które pani dyrektor wręczyła rodzicom, dzieci natomiast otrzymały dyplomy ukończenia przedszkola, pamiątkowe książki oraz, od maluszków, własnoręcznie wykonane upominki. Z pewnością będzie to dla nich wspaniała pamiątka z przedszkola.

Drodzy Rodzice gratulujemy Wam tak wspaniałych dzieci. Życzymy pociechy i zadowolenia z nich w przyszłości, a Wam, przyszli uczniowie, wielu sukcesów w szkole.

Dziękujemy!