Powitanie Wiosny w ZSP 4 - 21.03

Ty zimowa panno!
Zimę już żegnamy,
Wiosnę przywitamy!”

Takimi okrzykami, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, pożegnali zimę przedszkolacy i uczniowie klas I - III z ZSP nr 4 w Wodzisławiu Śląskim. W wiosennych przebraniach – kwiatów, bocianów czy żabek, przy wspólnym śpiewie i muzykowaniu na instrumentach, dzieci przemaszerowały pobliskimi ulicami, aby oznajmić wszystkim wokół, że nadeszła długo wyczekiwana WIOSNA. Żeby tradycji stało się zadość, jednak bez szkody dla środowiska naturalnego, dzieci zamiast palić czy topić Marzannę, rozłożyły ją na części i posegregowały do kontenerów w odpowiednich kolorach.

Grupa Skrzatów obchodziła dziś także Światowy Dzień Zespołu Downa słuchając opowiadania A. Chmielewskiej pt.: „Tajemnica znikających ciasteczek”, a także rozmawiając na temat objawów tej choroby,ucząc się postępowania wobec osób nią dotkniętych, jak również identyfikując się z chorymi poprzez narysowanie na dłoni prostej kreski. Działania te pozwoliły przedszkolakom lepiej zrozumieć problemy, z jakimi borykają się dzieci z zespołem Downa.